კვირა, მთვარის მეორე დღე დაიწყება 07:11-ზე, მთვარე ვერძშია
კარგი დღეა ნებისმიერი საქმის დასაწყებად; ფინანსური საკითხების მოსაგვარებლად; ვაჭრობისთვის. არ იკამათოთ, გადადეთ სასამართლო საქმეები. კარგ დღეა შემოქმედებითი და სამეცნიერო საქმეებისთვის. სწავლისთვის და გამოცდების ჩასაბარებლად. უფროსთან შეხვედრა სიკეთეს არ მოგიტანთ. კარგი დღეა საქმიანობის, სამსახურის შესაცვლელად. თამამად გაემგზავრეთ სამოგზაუროდ, მივლინებაში. სხვა დღისთვის გადადეთ ნიშნობა და ქორწინება. შეამცირეთ ალკოჰოლისა და სასმლის დოზა. მოერიდეთ ყოველგვარ ოპერაციასა და პროცედურას: თვალებზე, პირის ღრუში, ყურებზე; აგრეთვე დიდხანს კითხვასა და ტელევიზორის ყურებას.
მივესალმები გირჩის სამეფოს შექმნას, შესაძლებელია ეს მოძრაობა იყოს ერთადერთი გამოსავალი შექმნილ გარემოებაში, რომ სხვამაც იფიქროს ასე და სხვამაც შექმნას ანალოგიური საზოგადოებები, მაგალითად პალიტრანიუსის სააზოგადოება. რატომ? მე უსმენ და ვურთიერთობ ისეთ ორგანიზაციასთან, რომლის პრინციპების, მისწრაფებისა და ფუნქციაზე გაგება არ გამაჩნია. ამ დროს ვამბობ, რომ ადამიანი არ უნდა მივიდეს სტაციონარში, სადაც მისთვის არ არის ცნობილი ეს დაწესებულება რას წარმოადგენს, რა დავადებაზე რა წარმოდგენა გააჩნია და რანაირად მკურნალობს. რასაც ამობს იმას რა კომპეტენციაში აკეთებს და სხვა. ამ დროს სრულიად არავარ სიმპტომატიკის მედიცინის კლიენტი, მაგრამ მინდა მომხმარებელი არავინ არ მოატყუოს და არც მე გამოვრიცხავ იმას, რომ როდესღაც დამჭირდეს, მასში რაღაცა ისეთიც მომეწონოს, რომ რაღაც გარემოებაში მეც მომინდეს. კერძოდ, ადამიანი ალტერნატივებში, მითოსში აზროვნებს და თუ ადამიანია, ის ვერც იქნება საათის მექანიზმი. მას ისეთ რამეს უკარნახებს კოსმოსი და თავის სხეული, რომ სულაც არაა მექანიკა, ან მექანიკის სფერო და სხეულს მოუნდეს რაღაც სახის გასწორება(ეს არაა ადავილი, ამიტომ დღემდე არ შეიქმნა და ვერც შეიქმნება იდეალური საზოგადოება). მაგრამ ამავე დროს მიმაჩნია, რომ ყველა ადამიანს უნდა გააჩდეს სხეულის გაგება და მსოფლმხედველობის გაგება, რომ ისეთ ტრაწიან ფენომენთან, როგორც კოვიდია ასე არ გამოიყურებოდეს, არ კვდებოდეს, ფეხები არ უკანკალებდეს, არ იყოს იდიოტობაში და გააჩდეს სად იქმნის, რა წერტილში ესა, თუ ვირუსი პრობლემა, ანუ მოჭიდავე, რით განსხვავდება კარატისტისაგან, ან მოკირვესაგან და შენ ვინ ხარ? რა გარემოებაში იქნები ამ სახის ადამიანებთან, თუ კომფლიქტი მოგივიდა. ანუ საით უნდა წავიდეს სხეულის აზროვნება, რა სახის მოგერებებსა, თუ აქტიურობაზე, აბა ვინ გაცლის რამეს ქუჩურ ჩხუბში, იქ წამების დაკარგვას არავინ გაპატიებს, ეხლა მსაჯი არ გყავდეს შუაში>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>მივესალმები, რადგან საქპოლიტიკა და მედია, კონფესია ავტოკეფალიაში მარაზმშია. რატომ? ებრძვის მონაზონს, რომლისაგან ველოდები საქართველოს ხსნას, რადგან ვიცი რას წარმოადგენს ის და მასზე ყველაფერი ნათქვამია. ანუ ქრისტემ გითხრათ, რომ გაგაჩდეს ადამიანის გაგება, ადამიანობა, ხოლო მონაზონს დადებული აქვს აბეტი ქრისტეობაზე, ქრისტეს სამყაროში შესვლაზე და ზეცის გაწმენდაზე, უკეთურობისაგან კოსმოსის და მიწის გაწმენდაზე. ეს სჭირდება ერთდროულად ადამიანსა და ცხოველს მცენარეს, რომ ზეცა იყოს გაწმენდაში და აქ ქრისტე არ ებრძვის შამანს და შამანი ქრისტეს>>>>>>>>>>>>>>>ვის ებრძვით, როდესაც ქვეყანა საშინელ უკეთურობაშია მოქცეული და ზეცა ტირილსა და დაკეტვაშია და ახლა ვინ უნდა მაბოლოს-ცეკავშირმა? პაშლი ანი ვსე .......! >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>არც უფრო მეტი იქნება ღია და ადამიანობის გაგებით საზოგადოებები, მით შესაძლებელია დავიშალოთ ბევრად და მერე განვითარდეთ, ანუ კვლავ მივიდეთ ქრისტესთან,რადგან ვერ აცდები აქ მსოფლმხედველობას. მე შემიძლია შამანთანაც დავრჩე, რატომაც არა, მაგრამ ერთ დღეს ისიც მივა ან ქრისტესთან ან მუჰამედთან, ან ხასიდებთან. რაა არის ამაში გაუგებარი, ხოლო ევროატლანტიკური სივრცე, რომ განვითარდეს ახლა დგას არა ლომჯარიასთან გაგებაში, არამედ მისტიკის თავისუფლების გაგებასთან და მას სრულებით არ უნდა ხელშეკრულებითი სამართალი და ადმინისტრირება, რადგან ინდოჩინეთმა ეს 12-15 საუკუნის უკან განახორციელა>>>>>>>>>>>>>ადამიანი, რომ თავისუფლად უნდა მივიდეს კოსმოსისა და სამყაროს თავსებადობასთან ეს რატომ უნდა იყოს სხვისი საქმე? აბა სხვანაირად როგორ ვიქნები ბედრიერი, ჭამით თუ სექსით? რანაირად, რადგან ვარსებობ კოსმოსში და უკაიფოდ, მისი მოცემის გარეშე რანაირად ვიქნები ბედნიერი? აქ მერე აღმოვაჩენ ვინაა მაგარი და რა მოხდება. ყველა იძულებული იქნება ერთი წერთილის გარშემო განვითარდნენ, ხოლო ის ფარისევლები, რომელსაც ფარისევლები ეწოდა როდესღაც ისინი სრულიადაც არ ის ფარისევლები და მათ ძალიან კარგი სამყარო შექმნეს(გაიყინენ? არა, ხოლო ვინც ქრისტეს ფორმალურ მიმდევრობაშია ინახა, რომ ვაბშე დაკარგეს ქრისტე და ერთნაირად უყურებდნენ კოვიდთან ადამიანის შეხებას თბილისში, კიევში, სალონიკში და რომში. მათ თავის განძრევაც არ გააკეთეს, გაატარეს ისე, რომ თითქოს არ გაიშიფრნენ. ვწერ ამას ერთი წელია და არავინ არ საუბრობს არაფერს, არც მოკვდავი და არც მღვდელმთავარი. თითქოს ვწერდე დაუნახაობაში და არა არგუმენტირების გაგებაში. ტრანსცენდენტალური აზროვნება, მონაზვნობა და ეპისკოპოსობა დუმს და იმნაძე-გამყრელიძე ესაუბრება ადამიანს, ხოლო საქმე ადგილიდან არ იძვრის. კოვიდი ვის შეეხო? ადამიანს! ხოლო ვინ უნდა ახსნას სად ქმნის პრობლემას კოვიდი და რა უნდა გავითვალისწინოთ მასთან შეხებაში? ეს დანახვასა და ამოხსნას მოითხოვს, თუ სირაქლემის პოზას? ჰოდა მონაზვნობა, ეს ქრისტესთან, მუჰამედთან, ბუდასთან, თუ ლამაიზმთან, შამანთან ეს სურათების დანახვის უნარია, ეს ადამიანის მიერ საკუთარი თავისა და სამყაროს სურათებში დანახვის უნარია. სადც ერთ შეუძლია დაინახოს რაღაც დროში 7-10 სურათი გასარჩევად, ხოლო სხვას 300, ან 1200. და უკვე დაგინახე შენ ვინ ხარ საქეკლესია ყველაფერში, რადგან ერი და ქვეყანა ზის ნაგავსა და წუმპეში>>>>>>>>>>>>>ეს ერთ სიტყვაშია ნათქვამი>>>>>>>>>>>>რაც ბერი ის ერიო>>>>>არ უთქვმს ქართველოს, რომ რაც აკადემიკოსი ის ერიო, თუმცა რაც მეთ პროფესორსა და აკადემიკოსს ზრდის ერი მით უკეთესი, მაგრამ ეს ბერის გარეშე არც მოხდება>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>ხასიდობამ შვა მოდერნიძმი, მან დაინახა კითხვა დიდი სურათისა, ხოლო მერე რა უნდა მის გაგრძელებას, მაიმონიდიც იტყვის, რომ იმ დიდის, მითოსის დანახვაა მთავრი, თუ არა მერე პატარ-პატარა სურათების დანახვას რა უნდაო)>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>მე მივესალმები ხვიციას გადაწყვეტილებას, რადგან ჩვენ უნდა დავიშალოთ მამარავლებად, რომ ყველამ ერთად კონკურენციაში შვათ მერე დიდი კონცენტრაცია>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>ეს სრულებით არაა ხურდელების, 365 პარტიად დაშლა, სწორედ ამან უნდა მოუღოს იმას ბოლო, თუ არა საქართველოს იმფორმაციულ სივრცეში არათუ გაკეთდება რამე, არამედ ჟანგბადი ეცლება ადამიანს, ზეცა ეკეტება და გიპოკაპსიაშია>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>ეს ფიზიკურადაც ასეა, აბა რა ხდება თქვენთან აკისლიტელნი სტრესში, სმუტსა და ბლუდში, სხეული არ გთხოვს დამატებით ჟანგბადს, რომ დაწყნარდეს, აღდგეს ნორმალურობა სხეულში?>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>ჩამოაყალიბეთ ყველამ საკუთარი აგგება, რომ თქვენთანაც ურთიერთობას აზრი გააჩდეს. დღეს ცალსახად ვფიქრობ, რომ არ გააჩნია, უბრალოდ მონიტორინგს ვაკეთებ და სრულიად არა ვარ იაგო კაჭკაჭიშვილი. ჩემი თაობიდან სხვა უფრო საინტერესო დადის ამ ქვეყანაზე. გაიხარეთ!