"ბუკა პეტრიაშვილი 5000 ლარით დააჯარიმეს მამების და შვილების მარშზე.... ისეთი ტრაგედიის წინაშე, რაც ბუკას გადააქვს, ცხოველსაც კი გულს მოუკლავდა..." - რას წერს ნათია ფანჯიკიძე
ევროინტეგრაციის საკითხებში ყოფილი სახელმწიფო მინისტრი ალექსი პეტრიაშვილი სასამართლომ ადმინისტრაციულ სამართალდამრღვევად ცნო.
• მოსამართლე ზვიად ცეკვავას გადაწყვეტილებით, პეტრიაშვილს ადმინისტრაციული სახდელის სახით 5 000-ლარიანი ჯარიმა დაეკისრა.
როგორც პროცესის დასრულების შემდეგ, ალექსი პეტრიაშვილმა განაცხადა, "ეს იყო ივანიშვილის რეჟიმის მორიგი ცირკი, რომელშიც მონაწილეობას ცირკის მსახიობები იღებდნენ“.
ყოფილ სახელმწიფო მინისტრს 17 იანვარს, გზის გადაკეტვას ედავებოდნენ.
• პეტრიაშვილის მეუღლე ეკა მიშველაძე სოციალურ ქსელში წერს, რომ იმ დღეს პოლიტიკოსი მამებისა და შვილების მარშზე იმყოფებოდა
ეკა მიშველაძე:
- უნდა დავწერო ორი სიტყვა ბუკას სასამართლოზე და მაგ ამბავზე, მიუხედავად იმისა, რომ ბევრად დიდი უსამართლობები ხდება ქვეყანაში და ათეულობით ადამიანია, ვინც უფრო მეტ ყურადღებას იმსახურებს, მათ შორის უპირველესად მზია ამაღლობელი და თემურ ქათამაძე- მოშიმშილე ტყვეები! #თავისუფლებარეჟიმისპატიმრებს 17 იანვარს იყო მამების და შვილების მარში! მამების და შვილების და დასრულდა რუსთაველზე - ცხადია.
კადრებშიც ჩანს, პოლიცია თავად დგას გზაზე და ხალხიც გადადის, მათ შორის იყო ბუკაც. იქით კი პოლიცია უკვე აღარ უშვებს მანქანებს რუსთაველისკენ და მარიოტისკენ ახვევინებენ, თავად გადაკეტეს ანუ გზა - ეს ყველაფერი კადრებშია. ოღონდ ორი უტიფარი გოგო შსს-დან ამ ყველაფერს არ ხედავდა, ვერ კი არა - არ! და თეთრზე შავიაო ამბობდნენ. ძალიან ძნელია ამ უსამართლობის ყურება, მოსმენა, მოთმენა, ატანა, გაძლება… მაგრამ, ბრძოლა აუცილებელია! ბრძოლა იქნება ბოლომდე, ვიდრე საქართველოს, ივანიშვილის რეჟიმისგან არ დავიხსნით! ცეცხლი ოლიგარქიას!".
• თემას გამოეხმაურა ირაკლი ალასანიას მეუღლე, ფსიქოლოგი ნათია ფანჯიკიძე:
"ბუკა პეტრიაშვილი 5000 ლარით დააჯარიმეს მამების და შვილების მარშზე ხალხო. თანაც კიდევ ვისი ხელით? სანქცირებული ნაციონალი მოსამართლის ხელით, ვითომ ნაცების რომ გეშინიათ ზოგს. ბოროტების ზეიმია ქვეყანაში. ისეთი ტრაგედიის წინაშე, რაც ბუკამ სულ ცოტა ხნის წინ გადაიტანა კი არა, - გადააქვს, ცხოველსაც კი გულს მოუკლავდა. რა სიბნელე და მართლა დემონები და ქვესკნელი ამოგდით სულში. მეტი არაა ჩემი მტერი სული ჰქონდეს ამის ჩამდენს. თქვენ რას ჩადიხართ, თორემ მას კი არ სჭირდება ვინმესგან თანაგრძნობა", - წერს ნათია ფანჯიკიძე.
ინფორმაციისთვის, ალექსი პეტრიაშვილის ოჯახში რამდენიმე თვის წინ უდიდესი ტრაგედია დატრიალდა - პოლიტიკოსს შვილი დაეღუპა.