"გადავწყვიტეთ, გავაუქმოთ  საქართველოში ჩვენი შოუ  პროტესტის ნიშნად საქართველოს მთავრობის მიერ ადამიანის ძირითად უფლებებზე თავდასხმის გამო" - Massive Attack განცხადებას ავრცელებს
პოპულარული ინგლისური ჯგუფი Mssive Attack საქართველოში დაგეგმილ კონცერტს აუქმებს. ამის შესახებ განცხადებას ჯგუფი სოციალურ ქსელ X-ში აქვეყნებს.
"გადავწყვიტეთ, გავაუქმოთ საქართველოში ჩვენი შოუ 28 ივლისს, პროტესტის ნიშნად საქართველოს მთავრობის მიერ ადამიანის ძირითად უფლებებზე თავდასხმის გამო. ამ მომენტში, სახელმწიფო საკუთრებაში არსებულ Black Sea Arena-ზე გამოსვლა შეიძლება ჩაითვალოს მშვიდობიანი პროტესტისა და სამოქალაქო საზოგადოების წინააღმდეგ ძალადობრივი ჩახშობის მოწონებად.
ცემა, დაპატიმრება, მუქარა და ძალადობა მშვიდობიანი მომიტინგეების, აქტივისტებისა და ოპონენტების მიმართ, კანონებთან ერთად, რომლებიც აზიანებს სამოქალაქო საზოგადოებას და უარყოფს ლგბტ ადამიანების უფლებებს, ეწინააღმდეგება ყველაფერს, რასაც ჩვენ მხარს ვუჭერთ.
ჩვენ სოლიდარობას ვუცხადებთ საქართველოში მშვიდობიან მომიტინგეებს, რომლებიც ეწინააღმდეგებიან სახელმწიფო ძალადობას და ვგრძნობთ, რომ მათი ხმა უნდა მოისმინონ და მათი ბრძოლა იყოს საერთაშორისო ყურადღების ცენტრში. ჩვენ დავბრუნდებით და თქვენთან ერთად დავუკრავთ თავისუფლების პირობებში. #დაიცავიპროტესტი", - წერია განცხადებაში, რომელსაც ჯგუფი სოციალურ ქსელ X-ზე აქვეყნებს.
აღსანიშნავია, რომ განცხადება 5 ივნისსაა გამოქვეყნებული და საზოგადოებისთვის დღეს გახდა ცნობილი.
გავრცელებული ინფორმაციით, ჯგუფს 25 აპრილს წერილით მიმართა მოძრაობა "სირცხვილია"-მ და მოუწოდა, გასცნობოდნენ საქართველოში კონცერტის გამართვამდე ქვეყანაში არსებულ "საგანგაშო პოლიტიკურ ვითარებას" და გადაედგათ საპასუხო ნაბიჯი.
არსებული ინფორმაციით, მსგავსი შინაარსის წერილი ჯგუფის ანგარიშებზე სოციალური ქსელის მეშვეობით ასობით ადამიანმა გააგზავნა.
<blockquote class="twitter-tweet"><p lang="in" dir="ltr">Georgia. <a href="https://twitter.com/hashtag/ProtectTheProtest?src=hash&amp;ref_src=twsrc%5Etfw">#ProtectTheProtest</a> <a href="https://t.co/PEdqNdrnH2">pic.twitter.com/PEdqNdrnH2</a></p>&mdash; Massive Attack (@MassiveAttackUK) <a href="https://twitter.com/MassiveAttackUK/status/1800826055835410903?ref_src=twsrc%5Etfw">June 12, 2024</a></blockquote> <script async src="https://platform.twitter.com/widgets.js" charset="utf-8"></script>