საქართველოს რეგიონული განვითარებისა და ინფრასტრუქტურის სამინისტროს, საავტომობილო გზების დეპარტამენტის ინფორმაციით, შიდასახელმწიფოებრივი მნიშვნელობის ქუთაისი(ჭომა)-ალპანა-მამისონის უღელტეხილის საავტომობილო გზის 107-ე კმ-სა და საჩხერე-რაჭის დამაკავშირებელი საავტომობილო გზის მიერთების გაუმჯობესების მიზნით სამუშაოები მიმდინარეობს.
საავტომობილო გზების დეპარტამენტის ცნობით, მიმდინარე წლის 26 აგვისტოს, აღნიშნულ მონაკვეთზე, ჩამოიშალა მიწის მცირე მასა. რის შემდეგაც, უსაფრთხოების მიზნით, 24 საათიან რეჟიმში მიმდინარეობდა მონიტორინგი, ხოლო ავტოტრანსპორტის მოძრაობა ხორციელდებოდა მხოლოდ ერთ ზოლში.
"დაკვირვების შემდგომ გამოიკვეთა, რომ გზის სავალ ნაწილზე არსებულმა ბზარებმა მოიმატა, შესაბამისად მიღებული იქნა გზის დაბზარული ნაწილის ხელოვნურად ჩამოშლის გადაწყვეტილება, რათა უზრუნველყოფილი ყოფილიყო ავტოტრანსპორტის უსაფრთხო განვლადობა.
"ავტოტრანსპორტის მოძრაობის აკრძალვის შესახებ ინფორმაცია, დღეს დილიდან, სამუშაოების დაწყებამდე გაავრცელა საავტომობილო გზების დეპარტამენტმა.
ვრცელდება ინფორმაცია, თითქოს შემთხვევა მოხდა საჩხერე-რაჭის დამაკავშირებელ ახალ გზაზე, რაც არ შეესაბამება სიმართლეს. მიმდინარე სამუშაოების ფარგლებში, გზის ნაწილის ჩამოშლა მოხდა შიდასახელმწიფოებრივი მნიშვნელობის ქუთაისი(ჭომა)-ალპანა-მამისონის უღელტეხილის არსებული საავტომობილო გზის 107-ე კმ-ზე. ეს მონაკვეთი ისედაც ცუდ მდგომარეობაში იყო და სწორედ ამიტომ დაიგეგმა სარეაბილიტაციო სამუშაოები.
შიდასახელმწიფოებრივი მნიშვნელობის ქუთაისი(ჭომა)-ალპანა-მამისონის უღელტეხილის საავტომობილო გზის 107-ე კმ-ზე სამუშაოების მიმდინარეობის პერიოდში, გადაადგილება დროებით შეზღუდულია ყველა სახის ავტოტრანსპორტისთვის. ავტოტრანსპორტის მოძრაობის აღდგენა დღის ბოლოსთვის იგეგმება“, - ნათქვამია ინფორმაციაში.
ფოტო სოციალურ ქსელში ვრცელდება.
ის თავგასიებული ხიდეშელი რო დაგრიალობს შავი კრუზაკით მთელი ონი რო შეტლაპეს მაგან და მაგის ამფსონებმა ტენდერი არა რო ორივე მხარე ნაცები თუ ქოცები ერთად ისქელებენ ჯიბებებს მერე ხალხის დასანახად აგინებენ ერთმანეთს. მოეთრეს ეხლა და ითაოს მეკურტნეობა გადაზიდოს ხალხი ზურგით. დილით ხო გამომზევრეს სურათები როგორ გამოცხადდენ ადგილზე და ზურავენ ხალხზე ვითომ. გასხენით დროზე გზა თორე თუ გავბრაზდით რაჭველები გვიან იქნება მერე ისედაც გვიან ვბრაზდებით :) :)
ნუ ცრუპენტელობთ რა მანამდე მოხდა თავისით ჩამოშლა. სამითვეა ეგ გზა ჩამოშლილია ნახევრად დაბმა მხარეს გზის გაყვანის გამოც. მთელი ზაფხული ნახევარი გზით სარგებლობა შეიძლებოდა მარტო ამ დორის მანძილზე ხო შეიძლებოდა ეს დე მლი სარეზეზრვო გზის გაწმენდა მითიმეტეს არსებობს სოფელ კომანდელთან ასავლელი გრუნტიანი გზა და ასეთ ამბავში არ იქნებოდა ხალხი მარა რაა ზეზემკვდრები ყავს ონს ამ საქმეში კაცი არა პატრონი რო ადგილზე მიიღოს გადაწყვეტილება. რავი მეხინკლის მძღოლის და მოჭიდავეს გაკეთებული გზა მე არ მგონია ივარგოს