11 აგვისტოს დღის ბოლოდან 13 აგვისტოს დილამდე მაღალი ტემპერატურის ფონზე დასავლეთ საქართველოს უმეტეს და აღმოსავლეთ საქართველოს ზოგიერთ რაიონში მოსალოდნელია წვიმა.
გარემოს ეროვნული სააგენტოს ცნობით, დასავლეთ საქართველოს და აღმოსავლეთ საქართველოს უპირატესად დასავლეთ რაიონებში ზოგან შესაძლებელია ძლიერი ელჭექი და სეტყვა.
როგორც გავრცელებულ ინფორმაციაშია ნათქვამი, მოსალოდნელმა ძლიერმა წვიმებმა საქართველოს მდინარეებზე შესაძლებელია წყლის დონეების მნიშვნელოვანი მატება, პატარა მდინარეებზე წყალმოვარდნები, ხოლო ქვეყნის მთიან ზონებში მეწყრულ-ღვარცოფული პროცესების ჩასახვა - გააქტიურება გამოიწვიოს.
ყველფერზე ვღლიცინებთ და ამასობაში ქვეყანა თავზე გვემხობა
მიწისძვრები დაგავიწყდათ, დებილების შესაშინებლად. მახსოვს 50- 60- წლებსი, თბილისში სიცხისგან ასფვალტი დუღდა, მუშაობა შეწყვეტილი იყო. ფეხები ასფვალტზე ნაკვალებს ტოვებდა. ყოველ დილით , უთენია, ქალაქის ქუჩები ირწყვებოდა. ეხლა? წინ წავედით, გადათხრილი ქუჩების მტვერს გვაყლაპებენ. საამურია ცხოვრება!