პროკურატურამ რუსთავში, 9 წლის ბიჭზე ძალადობისთვის დაკავებულ მამაკაცს ბრალდება წარუდგინა
პროკურატურამ, მამაკაცს, რომელმაც შვილის არასრულწლოვან, ცხრა წლის გერზე ფიზიკურად იძალადა, ბრალდება წარუდგინა.
როგორც სახელმწიფო ბრალდების მიერ გავრცელებულ ინფორმაციაშია აღნიშნული, პროკურატურა ბრალდებულისთვის აღკვეთის ღონისძიების სახით პატიმრობის შეფარდების შუამდგომლობით, რუსთავის საქალაქო სასამართლოს კანონით დადგენილ ვადაში მიმართავს.
"საქართველოს პროკურატურამ, არასრულწლოვანი ოჯახის წევრის მიმართ განხორციელებული ძალადობის ფაქტზე, ერთ პირს ბრალდება წარუდგინა.
საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროს მიერ ჩატარებული გამოძიებით დადგინდა, რომ 4 ივლისს, რუსთავში, ბრალდებულმა ფიზიკური ძალადობა განახორციელა შვილის არასრულწლოვან გერზე.
სამართალდამცველებმა ბრალდებული 6 ივლისს დააკავეს. მას ბრალდება სისხლის სამართლის კოდექსის 126-ე პრიმა მუხლის მე-2 ნაწილის „ა“ ქვეპუნქტით (ოჯახში ძალადობა, წინასწარი შეცნობით არასრულწლოვნის მიმართ) წარედგინა.
პროკურატურა ბრალდებულისთვის აღკვეთის ღონისძიების სახით პატიმრობის შეფარდების შუამდგომლობით, რუსთავის საქალაქო სასამართლოს კანონით დადგენილ ვადაში მიმართავს,“ - აღნიშნულია პროკურატურის მიერ გავრცელებულ ინფორმაციაში.