პრეზიდენტ სააკაშვილის ჯილდომ მხოლოდ და მხოლოდ "რუსული ოცნება“ და კრემლი გაანაწყენა, - ამის შესახებ "ერთიანი ნაციონალური მოძრაობის“ თავმჯდომარემ, ლევან ხაბეიშვილმა განაცხადა. ამით ის გამოეხმაურა ირაკლი ღარიბაშვილისა და თეა წულუკიანის განცხადებებს, რომელთა მიხედვითაც, შემოქმედი სააკაშვილისთვის ადამიანის უფლებების დარგში პრიზის გადაცემა სამარცხვინო გადაწყვეტილება იყო.
ლევან ხაბეიშვილის თქმით, მთავრობის წევრებს არა თუ მორალური უფლება, არამედ პოლიტიკური უფლებაც არ აქვთ, პრეზიდენტ სააკაშვილის საქმეები შეაფასონ.
"ბარბარე რაფალიანცის, გიგა ფარტენაძის, თამარ ბაჩალიაშვილის, ლუკა სირაძის, ეროსი კიწმარიშვილის, ბესიკ ხარძიანის, შალვა თათუხაშვილის, სერგო უბილავას, ლევან კორტავას, მამუკა მიქაუტაძის, თემირლან მაჩალიკაშვილის მკვლელები საუბრობენ წამებაზე, ადამიანის უფლებებზე, ადამიანის უფლებების შელახვაზე. მაჯლაჯუნა წულუკიანი, რომელიც ჩვენს გელათს ანადგურებს, რომელიც ხელს უწყობს ჯვრის მონასტრის ნგრევას, რომელიც გამორჩეულია თავისი ბოღმით, არაადამიანური დამოკიდებულებებით, მათ შორის, მისივე თანამშრომლების მიმართ და უამრავი სასამართლო პროცესი აქვს წაგებული და ბიძინა ივანიშვილის პირადი ჩუჩელა ირაკლი ღარიბაშვილი, რომელიც ბავშვებს მიუვარდებოდა ხოლმე სახლში მხოლოდ იმიტომ, რომ ბერას ცუდი კომენტარი დაუტოვეს და მერე ამ ბავშვების ცუდ მდგომარეობაზე ღლიცინებდა მისსავე ბატონის შვილთან, ბერასთან და ეს ხალხი გვესაუბრება ადამიანის უფლებებზე და პრეზიდენტ სააკაშვილზე, ნეგატიურ კონტექსტში. ამ ადამიანებს არა თუ მორალური უფლება, არამედ პოლიტიკური უფლებაც არ აქვთ რამენაირად შეაფასონ პრეზიდენტ სააკაშვილის საქმეები. ყველანი კარგად ვხედავთ, რომ ეს ეწყინათ, არ მოეწონათ და გაბრაზდნენ. დარწმუნებული ვარ, გაბრაზდებოდნენ კრემლშიც. ყველა დანარჩენს კი, ნორმალურად, ადეკვატურად მიაჩნიათ პრეზიდენტ სააკაშვილის მიმართ ჯილდო. ბევრი ჯილდო მიიღო პრეზიდენტ სააკაშვილმა და კიდევ ბევრს მიიღებს დარწმუნებული ვარ“, - განაცხადა ლევან ხაბეიშვილმა, რომლის კომენტარს "ნაციონალური მოძრაობა“ ავრცელებს.
ინფორმაციისთვის, საქართველოს მესამე პრეზიდენტს, მიხეილ სააკაშვილს ადამიანის უფლებებისთვის და დემოკრატიისთვის ბრძოლის საქმეში პრიზი გადაეცა. დაჯილდოების ცერემონია ნორვეგიაში გაიმართა.
მოიდა ზურაბა
ლევან, ასე ხეშეშები, ყრუ და ბრმა როგორა ხართ, თქვენი ცოცხალი ხლისტი რვაცოლნაცვალი ვივამედის ღმერთი ჩეკისტთა დინასტიურ ოჯახში კგბ-ს გენერლის თემურ ალასანიას მეთვალყურეობის ქვეშ გაიზარდა და დემოკრატიის ცისკრის ვარსკვლავი გახდა-ვის სჯერავს ამის, ამერიკას , ვინ გითხრათ რომ სჯერავთ?! ცეკას და კგბ ლიმიტით სასწავლებლად კგბ-ს მთარგმნელობით კურსებზე ისწავლა, ეფრეიტორი კგბ ჯარში იყო, ნახევარი საქართველო კრემლს შეაჭამა და დედამისს , ასევე საეჭვოდ დაახლოებულს კგბ-სთან , მარტო დაძმობით არა, საქმითაც! რა ნამუსით იჩუქნა ომის დროს უნამუსოსავე შვილისაგან საერთო სახალხო საკუთრების უმაღლესი სასწავლებელი, რა საშაურმე იყო?! ამან ვის რა უნდა ასწავლოს, ელემენტარული ცხოველური სექსუალური აღტყინებისგან თავშეკავება არ შეუძლია 70 წლის ქალს ? უზნეოა თავად და ასეთივე შვილი ყავს! გამომივიდა ღვთიშობელი! პუტინს ემტერება მიშა? რას ამბობ, პირველი ჩეკისტია ისტორიაში ჩეკისტს რომ მტრობს, ან ძმობს-მაგათ ერთმანეთი მეტი ყავთ ნახოცი, ვიდრე სხვები !