ოთხშაბათი, მთვარის მეხუთე დღე დაიწყება 07:57-ზე, მთვარე ტყუპშია
მოერიდეთ ახალი საქმეების დაწყებას, მნიშვნელოვანი გადაწყვეტილებების მიღებას. უძრავი ქონების ყიდვა-გაყიდვა სხვა დღისთვის გადადეთ. არ გირჩევთ საქმეების, ურთიერთობის გარჩევას. მშვიდად აკეთეთ თქვენი საქმე. ნუ განიხილავთ ახალ პროექტებს. ივარჯიშეთ.ცუდი დღეა ნიშნობისა და ქორწინებისთვის. მოერიდეთ ცხოველური საკვებს. ნაკლები დრო გაატარეთ უჰაერო ოთახში, მოერიდეთ ე.წ. მოწევის ადგილებს. გაანიავეთ ოთახი. შეამცირეთ დატვირთვა ხელებსა და მხრებზე.
სტუდენტი, რომელმაც გადაიხადა ავტობუსში და მერიის წარმომადგენლის აპარატმა "არ უჩვენა" გადახდა, დაჯარიმდა (ასე უთხრეს) თუმცა არ მისცეს ჩეკი " ხარვეზის გამო" . ბარათი დარჩა აქტიური, არ მიუღია არანაირი სმს-ი და იგი 3 თვის განმავლობაში გადაადგილდებოდა უპრობლემოდ, მანამ სანამ ერთ მშვენიერ აღსრულებამ არ დაუღადაღა საწყალ ბავშვს ყველა ანგარიში და უსამართლოდ დაჯარიმებული 20 ლარი გახდა 80 ლარი. ამის სმს-ი წარმატებით მიიღო. იძულებული გახდა ევოლუშენის შიფტებში სიმწრით გამომუშავებული ფულით სასწრაფოდ გადაეხადა, რადგან ყველა ანგარიში გაეყინა. ხოლო მერიის წარმომადგენელმა კიდევ ერთი სმს - მიიღო დარიცხული ბონუსის შესახებ. ყველამ იცის, რას და ვის ემსახურება ეს გაურკვეველი "სამსახური", სადამდეა მათი უფლებები გაზრდილი და თუ ისევ ჩვენ არ გავუწევთ წინააღმდეგობას, სახლამდე გამოგყვებიან და იქ მოგთხოვენ გადახდის დადსტურებას
კი მაგრამ საწყალ სტუდენტებს და სკოლის მოწაფეებს რომ 20 ლარიან ჯარიმებს უწერთ იმისთვის რაც ისედაც უფასოდ ეკუთვნით და თუ ბარათის გატარება დაავიწყდათ ან ჭყლეტვის გამო ვერ მიაღწიეს აპარატამდე ეს ნორმალურია?! აესეთ ხარვეზებზე რატო არ იჯარიმებთ თავებს?