"ჯანმრთელობის მდგომარეობის გაუარესება არის დადგმული სცენარი - თუ არ მივიღებთ შესაბამის კალორაჟს, ჩვენც დავსუსტდებით" - კალაძე სააკაშვილზე
სააკაშვილი დღეს ე.წ. მეგობრებთან ერთად ცდილობს ციხეს თავი დააღწიოს. ვითომ ჯანმრთელობის მდგომარეობის გაუარესება დადგმული სცენარია, - ამის შესახებ დედაქალაქის მერმა, კახა კალაძემ განაცხადა.
როგორც კალაძე განმარტავს, მიხეილ სააკაშვილის "ციხიდან დახსნა შეუძლებელია.“
"ის, რაც ხდება სააკაშვილთან დაკავშირებით, ამაში მხოლოდ სააკაშვილი არ არის ჩართული. ამაში ჩართული არიან ე.წ. ჩვენი მეგობრები. მისი შემოყვანის დღიდან დაგეგმილი იყო ქვეყანაში გადატრიალების მოწყობა, დაპირისპირება, რევოლუცია. ეს ყველაფერი გაწერილი იყო, მაგრამ ჩაუფლავდათ. სააკაშვილი დღეს ე.წ. მეგობრებთან ერთად ცდილობს ციხეს თავი დააღწიოს. ის ყველაფერი რაც კეთდება, ვითომ ჯანმრთელობის მდგომარეობის გაუარესება, ეს არის დადგმული სცენარი. როდესაც ადამიანი მიზანმიმართულად არ იღებს საკვებს, ცხადია, დასუსტდება... პირადად მე, ჩემს თანაგუნდელებს რატომ უნდა გაუხარდეთ სააკაშვილის ან ნებისმიერი პატიმრის სიკვდილი, მაგრამ ეს ადამიანი თვითდაზიანების რეჟიმშია. თუ არ მივიღებთ შესაბამის კალორაჟს, ჩვენც დავსუსტდებით“, - აღნიშნავს კალაძე.
როგორც მან განმარტა, ხელისუფლება ყველაფერს აკეთებს, რომ რაც შეიძლება სწრაფად მოხდეს სტატუსის მონიჭება და ევროპულ ოჯახში გაწევრიანება.
"ჩემთვის, როგორც დედაქალაქის მერისთვის, როგორც "ქართული ოცნების“ გენერალური მდივნისთვის, მნიშვნელოვანია, ჩემი ქვეყნის მოქალაქეებმა იცოდნენ სიმართლე, რეალობა. ჩვენ ერთი წამით არ გადაგვიხვევია იმ გზიდან, რასაც ევროინტეგრაცია ჰქვია, მაგრამ როდესაც ვისმენთ ასეთ აბსურდულ განცხადებებს, როდესაც ვისმენთ აბსურდულ რეზოლუციებს, ამას ჩვენი მხრიდან ექნება რეაგირება და შესაბამისი პასუხები, რადგან ყოველთვის ვიცავდით, ვიცავთ ჩვენი ქვეყნის ინტერესს“, - განაცხადა კალაძემ.
კალა ატკატა-ს
გასაგებია, რომ ამდენი განათლება არ გაქვს და არ იცი, რომ არის მდგომარეობები, რომლებშიც ორგანიზმი ვერ ღებულობს საკვებს, და "ჭამოს და გასუქდება" ასეთ შემთხვევებში სრული სისულელეა, მაგრამ ის ხომ მაინც გაგეგება, რომ 3 თვე გადაბმულად რომ სიცხე აქვს ადამიანს , რასაც არც ვივამედი უარყოფს, სერიოზულ მდგომარეობაზე მიუთითებს და ვერანაირი თვითდაზიანება ვერ იქნება. მაგრამ გინდა რომ მოკვდეს, იმიტომ რომ გგონია, ეგ თუ მოკვდება, შენ სიცოცხლის ბოლომდე დარჩები ხელისუფლებაში და ვერავინ მოგკითხავს, ვერ "მილიონიან" ნაძვისხეს, ვერც "ათობითათასიან" ნაგვის ყუთებს და ვერც სხვა ატკატებს. ცდები, ვერც ხელისუფლებაში დარჩები მუდმივად და მოგეკითხება კიდევაც, კალьა,
არ დაბლოკოთ.
საცობების მიზეზი ბენზინგასამართი სადგურების დაკვეთაა, თუ სავალი ნაწილის დავიწროვების და უჭკუო შუქნიშნებით საჯარიმებელი მახეების დაგების საგზაო ნიშნულებთან ვიდეოკომბინაციით, ვერ გავარკვიეთ ჯერ, ისე, წითელ ზოლში ვართ, დეფიციტში გარღვევაა, სოსო მეტროშია , გივი მივლინებაში , კვერცხებს ისევ ყარაულობს იროდიონი და ყველაფერო ორ ორი გვაქვს-ზოგი საქეიფოდაა, ზოგი უქეიფოდ ! გზაჯვარედინზე ავტო და ფეხითმოსიარულეთა ერთდროულად გამწვანება ჭკვიანურია !? ზოგი შუქნიშანი ისეა დაჭკვინებული, რომ სულ წითელია და ყვითელი ჩვენი მასმედია პრესასავით სულაც არაა და მწვანეზე ისედაც დგახარ!