"რუსეთმა უნდა გააგრძელოს ბრძოლა სატანიზმის წინააღმდეგ" - კადიროვის თქმით, უკრაინის ომის შემდეგ, პოლონეთის დენაციფიკაციასა და დემილიტარიზაციას გეგმავს
ჩეჩნეთის ლიდერი რამზან კადიროვი აცხადებს, რომ აპირებს პოლონეთის დენაციფიკაციასა და დემილიტარიზაციას უკრაინის წინააღმდეგ ომის დასრულების შემდეგ.
სწორედ ამ შინაარსის განცხადებით გამოეხმაურა კადიროვი პოლონეთში ამერიკული იარაღის გადაცემის შესაძლებლობას.
"ტელეგრამზე“ გამოქვეყნებული განცხადებაში კადიროვმა გააკრიტიკა პოლონეთი და აშშ და განაცხადა, რომ "რუსეთმა უნდა გააგრძელოს ბრძოლა სატანიზმის წინააღმდეგ მთელ ევროპაში."
მანამდე, პოლონეთის პრეზიდენტის აპარატის საგარეო პოლიტიკის ხელმძღვანელმა მარკინ პრჟიდაჩმა ჟურნალისტებს განუცხადა, რომ ქვეყანა მოუთმენლად ელოდება აშშ-ს პრეზიდენტის ჯო ბაიდენის ვიზიტს.
მისი თქმით, უკრაინაში გადაცემული ტექნიკის ჩასანაცვლებლად პოლონეთს ამერიკული იარაღი სჭირდება.
სანდრო
წინათ შეკითხვა ჟღერდა: რას ეწევა ეს უპატრონო?
ეხლა: ცხვირი არ სტკივა ამდენის ყნოსვისგან?
akaki
ამ პროდასავლელებს, ანუ იგივე ლიბერასტებს ნატო, რომ დაუძლეველი გონიათ! ნატო არის ამერიკა და თუ სადმე ოკეანეში და კუნძულებზე არ მოხდა ომი ევროპის ნებისმიერ წერტილში დამარცხდება. ისრაელის მოსადმა(მსოფლიოში ერთ-ერთ საუკეთესო დაზვერვამ) ანუ იმ ქვეყანამ რომელიც ნეიტრალურია, თქვა რომ უკრაინის დანაკარგები 8-9ჯერ მეტია ვიდრე რუსეთის. იგივე განაცხადა, უფრო სწორად წამოცდა რამდენი თვის წინ ევროპელ ორსულას თუ ვიოლას, მაგრამ მერე გადაათქმევინეს. ესენი კიდე რუსეთის პროპაგანდაზე რომ ლაპარაკობენ. რუსეთს პროპაგანდა აქვს, მაგრამ ახლოსაც ვერ მივა დასავლეთის პროპაგანდასთან, რომელიც აზომბირებს ე.წ "პროგრესლებს"-თქვენ.