"უსაფრთხოების საკითხები უპირველესია, ისევე, როგორც მნიშვნელოვანია იმ ადამიანებისთვის მხარდაჭერა, რომლებიც რეპრესიებსა და ომს გაურბიან" - დეგნანი რუსეთის მოქალაქეების მიგრაციაზე
"უსაფრთხოების საკითხები უპირველესია, ისევე, როგორც მნიშვნელოვანია იმ ადამიანებისთვის მხარდაჭერა,  რომლებიც რეპრესიებსა და ომს გაურბიან" - დეგნანი რუსეთის მოქალაქეების მიგრაციაზე
ეს ნამდვილად რთული საკითხია და საქართველოს მთავრობის გადასაწყვეტია, შესაბამისი პოლიტიკის შემუშავება. ხედავთ, რომ სხვადასხვა ქვეყანა სხვადასხვა ზომას იღებს და საქართველოს მთავრობაზეა დამოკიდებული, მიიღოს გადაწყვეტილება საუკეთესო გზის გამოსანახად ამ საკითხის მოსაგვარებლად, - ამის შესახებ საქართველოში აშშ-ის ელჩმა, კელი დეგნანმა განაცხადა, რითაც საქართველოში რუსეთის მოქალაქეთა გაზრდილი მიგრაციის საკითხს გამოეხმაურა.
მისი თქმით, მნიშვნელოვანია როგორც უსაფრთხოებასთან დაკავშირებული საკითხების გათვალისწინება, ასევე იმ ადამიანების დახმარება, რომლებიც ომს გამოურბის.
"უსაფრთხოებასთან დაკავშირებული საკითხების დაბალანსება, რასაკვირველია, უპირველესია, ისევე, როგორც მნიშვნელოვანია იმ ადამიანებისთვის მხარდაჭერის აღმოჩენის მცდელობა, რომელიც გაურბის რეპრესიებსა და ომს რუსეთსა და უკრაინაში“, - აღნიშნა ელჩმა.