სპეციალური პენიტენციური სამსახური საქართველოს ყოფილი პრეზიდენტის, მიხეილ სააკაშვილის გორის სამხედრო ჰოსპიტლიდან რუსთავის მე-12 სასჯელაღსრულების დაწესებულებაში გადაყვანის საკითხზე განმარტებას აკეთებს.
უწყება ადასტურებს, რომ სააკაშვილი რუსთავის საპატიმროშია გადაყვანილი და აღნიშნავს, რომ ეს კანონმდებლობის მოთხოვნათა სრული დაცვით განხორციელდა.
"მსჯავრდებული მიხეილ სააკაშვილი №12 პენიტენციურ დაწესებულებაშია“ მაღალი საზოგადოებრივი ინტერესიდან გამომდინარე განვმარტავთ, რომ მიმდინარე წლის 30 დეკემბერს მსჯავრდებული/ბრალდებული მიხეილ სააკაშვილი კანონმდებლობის მოთხოვნათა სრული დაცვით სსიპ „გიორგი აბრამიშვილის სახელობის თავდაცვის სამინისტროს სამხედრო ჰოსპიტლიდან“ გადაყვანილია №12 პენიტენციურ დაწესებულებაში", - აცხადებენ უწყებაში.
ახალ წელს რატო გვიშხამებთ ქართული ოცნების მომხრეებს ამ სტატიებით საჰაკაზე? აღარ გვინდა მასზე არაფრის გაგება, აღარ გვინდა. ჩაგვშხამდა ეს ბედნიერი დღეებიც, მოგვაშორეთ ნაცები, მოგვაშორეთ.
იქ არის მისი ადგილი და უნდა მოიხადოს ის სასჯელი რაც აქვს მისჯილი. ცოდნისთვის 6 წელი მის დანაშაულებებთან არაფერია, გაცილებით მეტი ეკუთვნის. არ დაბლოკოთ, გასაგებია?