"ახლახან გამომიცხადეს ოფიციალურად, რომ საქართველოში არ მიშვებენ. მიზეზები არ დასახელებულა"- უკრაინელი ჟურნალისტი დიმიტრი გორდონი
უკრაინელი ჟურნალისტი, დიმიტრი გორდონი აცხადებს, რომ საქართველოში არ შეუშვეს.
"ახლახან გამომიცხადეს ოფიციალურად, რომ საქართველოში არ მიშვებენ. მიზეზები არ დასახელებულა. ამას ცალსახად ვუკავშირებ იმას, რომ წინა დღეს უკრაინის საგარეო საქმეთა სამინისტრომ მიმართა საქართველოს საგარეო საქმეთა სამინისტროს თხოვნით, ორგანიზება გაეწიათ მიხეილ სააკაშვილთან რუსთავის ციხეში ჩემი ვიზიტისთვის. ყველაფერი, რაც მოხდა, არის საერთაშორისო სკანდალი და სირცხვილი საქართველოს ხელისუფლებისთვის,“- წერს გორდონი "ტელეგრამში“.
ამასთან, ცოტა ხნის წინ უკრაინის ომბუდსმენმა ლუდმილა დენისოვამ განაცხადა, რომ ის საქართველოში შემოსვლისას საზღვარზე 40 წუთის განმავლობაში დააყოვნეს და მხოლოდ მისი მხრიდან განხორციელებული გარკვეული ზარებისა და მუქარის შემდეგ შემოუშვეს საქართველოში. მანამდე, მიხეილ სააკაშვილის უკრაინელმა ადვოკატმა ევგენი გრუშოვეცმა გაავრცელა ინფორმაცია, რომ საქართველოში შესვლაზე ყველანაირი ახსნა-განმარტების გარეშე უარი უთხრეს და უკრაინაში გააბრუნეს. იგივეს აცხადებს უკრაინაში მიხეილ სააკაშვილის ოფისის ხელმძღვანელი მარია ბარაბაში.
ტატო
იცით რას გეტყვით,სირცხვილი თქვენი ,უკრაინის, როცა იმის გააზრება არ შეგიძლიათ რომ ერთი ადამიანის ინტერესებს აიგივებთ ქვეყნის ინტერესებთან,მაგრამ სულაც არ მიკვირს,რა უნდა მოთხოვო იმ ქვეყანას სადაც ამ იდიოტზე" ჭკვიანი" არ მოიძებნა ამდენ მილიონიან ქვეყანაში,რომელიც საკუთარმა ქვეყანამ კრიმინალად გამოაცხადა და თქვენ გულში ჩაიხუტეთ,ჩახუტებას ვინღა ჩივის გუბერნატორის წოდებაც კი მიანიჭეთ,ვაი თვქენს პატრონს და მერე გიკვირთ რატომ არ მიშვებენ საქართველოში.
დიდი ბოდიში რა,რომ პატიმართან შეშვებაზე უარი მიიღეთ!რაღაც არ მახსოვხართ,მაშინ გამოგეთქვათ სურვილი პატიმრებთან შეხვედრის,როცა არაადამიანურ პირობებში აცხოვრებდა ათასობით პატიმარს თქვენი სათაყვანებელი ბელადი!თუ მე არ მახსოვს რამე?!ასე რომ დაეტიეთ თქვენ თქვენს სახლებში!