ვენდეტა 20 წლის შემდეგ? - "ნიკოლოზ კვარაცხელიას მკვლელობა, სავარაუდოდ, დათო "ტბილისკის" შვილებმა რუსეთიდან დაუკვეთეს"
ვენდეტა 20 წლის შემდეგ? - "ნიკოლოზ კვარაცხელიას მკვლელობა, სავარაუდოდ,  დათო "ტბილისკის" შვილებმა რუსეთიდან დაუკვეთეს"
ნიკოლოზ კვარაცხელიას მკვლელობის საქმეზე სამართალდამცველები რამდენიმე ვერსიაზე მუშაობენ. ერთ-ერთი ვერსიით, მომხდარი, სავარაუდოდ, 20 წლის წინანდელ მკვლელობას და ე.წ. "სოხუმურ კლანს" უკავშირდება. AMBEBI.GE წერდა, რომ გამოძიება მკვლელობის ერთ-ერთ ვერსიად მამის მიმართ კრიმინალურ ანგარიშსწორებას განიხილავს.
ვერაზე მომხდარი მკვლელობის შემსრულებელი, სავარაუდოდ, უცხო ქვეყნიდან დაქირავებული "ქილერია". "კურიერის" ინფორმაციით, ანჯაფარიძის ქუჩაზე მომხდარ მკვლელობას, სავარაუდოდ, კავშირი აქვს, ზუსტად 20 წლის წინ, მოსკოვში მომხდარ მკვლელობასთან. მაშინ საკუთარ ავტომობილში ხელნაკეთი ბომბით ქართველი კანონიერი ქურდი დავით კაკულია, მეტსახელად, დათო "ტბილისკი" ააფეთქეს. გამოძიება, სავარაუდოდ, მუშაობს ვერსიაზე, რომლის მიხედვითაც ნიკოლოზ კვარაცხელიას მკვლელობა სწორედ კაკულიას შვილებმა რუსეთიდან დაუკვეთეს.
ნიკოლოზ კვარაცხელიას მკვლელობის მთავარი მტკიცებულება სათვალთვალო კამერის ჩანაწერებია. კადრებში ჩანს, რომ მკვლელი ობიექტს საკუთარ მანქანასთან, ხალხმრავალ ადგილზე, იქ, სადაც არაერთი სათვალთვალო კამერაა დამონტაჟებული, კეპით და პირბადით, განსაკუთრებული სიფრთხილის გარეშე ელოდება, შუა ქუჩაში უხსნის ცეცხლს და 9 ტყვიის გასროლის შემდეგ, ტოვებს ტერიტორიას.
AMBEBI.GE-ის წყაროს ინფორმაციით, მკვლელობაში სავარაუდო ეჭვმიტანილი დავით კაკულიას შვილის მეგობარია, რომელიც თბილისში ცხოვრობს.
13:36 / 16-09-2021
ვინ არის კრიმინალური ავტორიტეტი გია კვარაცხელია, რომლის შვილიც ვერაზე მოკლეს - "სავარაუდოდ, მტრები გიას რომ ვერ მიწვდნენ, შვილზე იძიეს შური"