"ზოგს არველოდი დაარქვეს, ზოგს აწიკმარა, ბიჭო...რაცხა უბედურებას არქმევენ... მამაჩემს პორფირე ერქვა, მამამისს ამბაკო..." - ტყიბულისა და თერჯოლის მიტროპოლიტი
ტყიბულისა და თერჯოლის მიტროპოლიტი, გიორგი შალამბერიძე ამბობს, რომ ადამიანის სახელს დიდი მნიშვნელობა აქვს და საქართველოში სახელები "აურიეს."
"საქართველოში სახელები აურიეს ამ რევოლუციის მერე, ზოგს არველოდი დაარქვეს, ზოგს ბუთხუზა დაარქვეს, ზოგს აწიკმარა დაარქვეს, ბიჭო, სახელი უნდა დაარქვა, სახელი...სახელს დიდი მნიშვნელობა აქვს. რაცხა უბედურებას არქმევენ, ბიჭო.
ეს ახლაც გასასწორებელია. ბიჭო, უწინ, ბიბლიაში ჩეიხედავდა კაცი და არქმევდა სახელს. მამაჩემს პორფირე ერქვა, პორფირე წმინდანია, მამამისს ამბაკო, ამბაკო წინასწარმეტყველია, კაცო.
შენ არველოდას და აწიკმარას რო არქმევ, ვინ დაგიცავს, ერთი მითხარი,“ - ამბობს ტყიბულისა და თერჯოლის მიტროპოლიტი, გიორგი.
ამათ რომ ვუსმენთ...
"აწიკმარას რო არქმევ, ვინ დაგიცავს"
Მირიან
Პორფირე ჯობია ბუთხუზის?
"წაგებული ომიდან დაბრუნებული კაცისთვის, ძნელი აღმოჩნდა სცენაზე ასვლა და თამაში" - როგორ წარიმართა 90-იანი წლების ბესტსელერის ავტორის ცხოვრება
მეუფე გრიგოლი "პრაიდზე" - "არ მომწონს, მაგრამ ჩემი არმოწონება არაფერს ნიშნავს, ვიღაცას მე არ მოვწონვარ და როგორ მოვიქცეთ?"