ბიჭო, დაწყნარდი, ვერც შენი მასით და ვერც შენი ყვირილით ვერ შემაშინებ. პასუხი შენ გაეცი საზოგადოებას, ამათთან, როგორ გადახვედი, - ასე მიმართა „ქართული ოცნების“ დეპუტატმა მიხეილ ყაველაშვილმა ოპოზიციონერ დეპუტატს გუბაზ სანიკიძეს პარლამენტის პლენარულ სხდომაზე, სადაც დეპუტატებს შორის დაპირისპირება მოხდა.
ყაველაშვილსა და სანიკიძეს შორის კამათი გუბაზ სანიკიძის კითხვას მოჰყვა, როდესაც მან მოითხოვა პასუხი კითხვაზე, ვინ და რატომ ჩამოვიყვანა სერგეი გავრილოვი თბილისში.
„მე აქ ვიყავი ძვირფასო „ნაციონალური მოძრაობის“ წევრებო,ზემოდან გიყურებდით“, - განაცხადა მიხეილ ყაველაშვილმა, რომელსაც გუბაზ სანიკიძე გამოეხმაურა.
„ბატონო გუბაზ, თქვენც იქ ბრძანდებოდით, როდესაც ერთმანეთში საუბარი გქონდათ, რომ ამდენი გულწრფელად განაწყენებული ადამიანების დიდი ნაწილი სახლში არ გაგეშვათ. ზოგი დაუმორჩილებლობაზე საუბრობდით,“ - განაცხადა ყაველაშვილმა, რაზეც გუბაზ სანიკიძემ ჰკითხა - „არ გრცხვენია?“.
„ბიჭო, დაწყნარდი, ვერც შენი მასით და ვერც შენი ყვირილით ვერ შემაშინებ. პასუხი შენ გაეცი საზოგადოებას, ამათთან, როგორ გადახვედი?“ - მიმართა ყაველაშვილმა გუბაზ სანიკიძეს.
თავად სანიკიძემ უმრავლესობის წევრებს მიმართა, რომ „რუსების მონები არიან“.
„რუსეთის მონები ხართ“, - მიმართა სანიკიძემ მმართველი პარტიის წევრებს.
„უნამუსო კაცი ხარ“ , - მიმართა შოთა ხაბარელმა გუბაზ სანიკიძეს.
ჰა ბურთი და ჰა მოედანი თქვენა , რავა უქარქაშო ხმლებივით ამოვარდით, ჰა ?!
სანიკიძევ წაიკითხე:
ჩემს ქალაქში არაფერი მაოცებს,შუაღამეს მზის სხივიც თუ მაკოცებს,აქ ხომ შავი საყვარელი ფერია,აქ შენი ძმა თურმე შენი მტერია...აქ არ ხარობს თავმდაბლობის ნარგავი,აქ ტაძრებშიც შეიტანეს ნაგავი,აქ სიზმრები აღარ არის ფერადი,აქ ღალატი გახდა მრავალჯერადი...აქ სიყვარულს ჩაგითვლიან ბოდვაში,აქ ხომ ახლა ბოზობაა მოდაში,აქ გესევა მათხოვრების არმია,აქ სიყალბე უმთავრესი შარმია,აქ უნიჭო სიმღერები ჰიტია,აქ ❞ბებერი ალაზანში კიდია❝...აქ პოეტებს გაურბიან მუზები,აქ გესვრიან თუ არ წაიკუზები...ჩემს ქალაქში ყველაფერი მოსულა,აქ ჯამლეტამ ჯონდო დააორსულა.