"უკვე ძალიან გაუგებარია ეს ზეწოლა თეატრის დასის მიმართ. შეგრძნებაა, თითქოს ჩვენ უნდა გამოვიტანოთ განაჩენი! მოძალადეა? პასუხი აგოს! ცილისწამებაა? გაირკვეს" - რას წერს ლევან ხურცია
რუსთევლის თეატრის მსახიობი ლევან ხურცია კოლეგების ნინუცა მაყაშვილისა და ბესო ზანგურის გარშემო აგორებულ სკანდალს ეხმაურება და მოითხოვს, რომ რუსთაველის თეატრის დასზე ზეწოლა შეწყდეს.
"უკვე ძალიან გაუგებარია ეს ზეწოლა თეატრის დასის მიმართ, შეგრძნებაა, თითქოს ჩვენ უნდა გამოვიტანოთ განაჩენი!!! ვგმობ ყველანაირ ძალადობას და ასევე ვგმობ დაუსაბუთებელ საჯარო ბრალდებებს, რომელიც ცხოვრებას უნგრევს ადამიანს. (არ ვგულისხმობ, რომ პრობლემა ხმამაღლა არ ითქვას, პირიქით უნდა ითქვას, ოღონდ რეაგირებაც უნდა მოყვეს, რომ არცერთი მხარის უფლება არ დაირღვეს) ან მიიღეთ გადაწყვეტილება შესაბისმა ორგანოებმა და გაერკვიეთ საკითხში და დასასჯელი დაისაჯოს, ან თუ არაფრის გარკვევის სურვილი არ გაქვთ არც ერთ მხარეს, შევეშვათ თეატრის და დასის პასუხისმგებლობას, რომელიც ფაქტების გარეშე ვერანაირ ოფიციალურ გადაწყვეტილებას ვერ მიიღებს (პირადად ვინ რას გადაწყვეტს ეს სხვა საკითხია).
მორალური კუთხით თუ შევხედავთ, ერთ მხარეს ძვირფასი მსახიობის ტრაგიკული წარსულია პინაზე და მეორეზე ოჯახი, მეუღლე და სამი შვილი, რომლებიც არაფერ შუაში არიან.
პ.ს. მე პირადად არავის პირადი ცხოვრება არ ვიცი და ხმამაღლა ვერავის დავადანაშაულებ! მოძალადეა? პასუხი აგოს! ცილისწამებაა?გაირკვეს. და დავასრულოთ ეს საშინელება. სანამ არაფერია დასაბუთებული ჩემი კოლეგიალური პატივისცემა ნინუცასაც და ბესოსაც! ვიმეორებ და ვაფიქსირებ პოზიციას არა ძალადობას და არა ბულინგს. ამ დატანჯულ ქვეყანაში ვეცადოთ, რომ ერთმანეთის ელემენტარული პატივისცემა არ დავკარგოთ", - წერს მსახიობი.
23:12 / 13-04-2021
რობერტ სტურუა ბესო ზანგურის შესახებ ნინუცა მაყაშვილის განცხადებებს ეხმაურება - რეჟისორის სკანდალური პოსტი და საზოგადოების უმწვავესი კომენტარები
13:20 / 14-04-2021
"ფემინისტთა სახლში ხომ არ ერევა ეს ღირსეული სასახლე" - ბესო ზანგური თამთა ინაშვილს პასუხობს და წერს, რომ დაწყებული კამპანია სტურუას წინააღმდეგაა მიმართული