საქართველოში კორონავირუსის 171 ახალი შემთხვევა გამოვლინდა - რამდენი ტესტი ჩატარდა ბოლო 24 საათში და როგორია ეპიდვითარება ქვეყანაში
Stopcov.ge-ზე გამოქვეყნებული ინფორმაციის თანახმად, ინტენსიური ტესტირების ფარგლებში, ბოლო 24 საათში ქვეყნის მასშტაბით ჩატარდა 14 298 კვლევა ტესტით, მათ შორის 8 547 კვლევა ანტიგენის ტესტით და 5 751 PCR ტესტით.
ჩატარებული ტესტირების შედეგად, ბოლო 24 საათში გამოვლინდა ვირუსით ინფიცირების 171 ახალი დადასტურებული შემთხვევა. ქვეყანაში კოვიდ-19-ის პანდემიის გავრცელებიდან დღემდე გამოვლენილი დადასტურებული შემთხვევების საერთო რაოდენობა შეადგენს 280 472-ს.
რაც შეეხება დადებითობის მაჩვენებელს, 28 მარტის მდგომარეობით, დადებითობის დღიური მაჩვენებელი არის 1.20 %, ბოლო 14 დღის მანძილზე - 1.66 %, ხოლო 7 დღის მანძილზე - 1.60 %.
ბოლო 24 საათში ვირუსისგან გამოჯანმრთელდა 382 პირი, ხოლო ჯამში გამოჯანმრთელებულთა რაოდენობა გაიზარდა 272 601-მდე.
ბოლო 24 საათში კორონავირუსით გარდაცვალების 14 ახალი შემთხვევა დაფიქსირდა. პანდემიის გავრცელებიდან დღემდე ვირუსს ჯამში 3 765 პირი ემსხვერპლა.
დღეს ქვეყანაში გამოვლენილი ინფიცირების 171 ახალი შემთხვევიდან: თბილისში გამოვლენილია 84 შემთხვევა, აჭარა - 21, იმერეთი - 22, ქვემო ქართლი - 15, შიდა ქართლი - 5, გურია - 4, სამეგრელო - ზემო სვანეთი - 9, კახეთი - 6, მცხეთა-მთიანეთი - 4, სამცხე-ჯავახეთი - 0, რაჭა-ლეჩხუმი და ქვემო სვანეთი - 1.
ამ ეტაპზე ინფიცირების მიმდინარე აქტიური შემთხვევა არის 4 080, საიდანაც: 1 653 ადამიანი მკურნალობს საავადმყოფოში, მათ შორის, თბილისის საავადმყოფოებში - 797, აჭარაში - 201, იმერეთში - 301. ამ ეტაპზე მძიმე პაციენტია 327 პირი, მათ შორის, თბილისში - 149, აჭარაში - 32, იმერეთში -73. ხელოვნური სუნთქვის აპარატზე იმყოფება 72 პირი, მათგან თბილისში - 50, აჭარაში - 2, იმერეთში - 6. 200 ადამიანი მოთავსებულია კლინიკურ-სასტუმროებში, მათ შორის 161 - თბილისში, 30 - აჭარაში. 2 227 პირი ვირუსის მკურნალობის კურსს გადის საცხოვრებელ ბინაზე.
საკარანტინე სივრცეებში მოთავსებულია 276 ადამიანი, მათ შორის, თბილისში - 156, ხოლო აჭარაში - 13.
სულ 6 ოქტომბრიდან - 28 მარტის პერიოდში, სახელმწიფო საზღვრიდან საკარანტინე სივრცეებში გადაყვანილია - 23 865 პირი.
ამ ეტაპისთვის თვითიზოლაციაში იმყოფება 7 539 ადამიანი, მათ შორის თბილისში - 3 354 პირი, აჭარაში - 873, იმერეთში - 1020.
@@
მდგომარეობა კიდევ უფრო დამძიმდება და ეს იქნება ხელისუფლების დანაშაული,1. იმიტომ რომ ძალიან დააგვიანა ვაქცინაციის პროგრამა, 2. იმდროს როცა უკვე ბრიტანული ვარიანტი უტევს ქვეყანას შემოიტანა ასტრა ზენეკა,რომელიც არაეფექტურია.3. იმის მაგივრად რომ შეზღუდვებით შეანელოს გავრცელების ტემპი, პირიქით ტაქსების მაგალითივით ყველაფერი გახსნა.4.სკოლებს და ბაღებს არ ხურავს რაც პირველ რიგში იწვევს ვირუსის სწრაფ გავრცელებას.5.რომ დაინახა რომ ხალხის ნდობა სამართლიანად არის მოთხოვნადი ფაიზერ ვაქცინაზე,იმის მაგივრად რომ მისი შემოტანის გზები მონახოს და იყოს თუნდაც ფასიანი,აგრძელებს ხალხის შეცდომაში შეყვანას და ცდილობს ხალხს შთააგონოს რომ ასტრა ზენეკა და ფაიზერი ერთნაირი ხარისხისაა.იგივეს იმეორებდა ტვ.პირველი ამ დილით, გამყრელიძეზე დაყრდნობით. მივმართავთ ხელისუფლებას დადოს ბრიტანელი ექსპერტების ან ამერიკელი ექსპერტების დასკვნა სადაც ეწერება, რომ ასტრა ზენეკას ვაქცინა ეფექტურია და ამარცხებს ბრიტანული შტამის ვირუსს B.1.1.7 ს. ასტრა ზენეკას შემქმნელები ამბობენ რომ მათი ვაქცინა არ არის ეფექრური ბრიტანული ვირუსის დროს.წაიკითხეთ ამერიკის ხმაში და დაამტკიცეთ საპირისპირო თუ ხართ მართლები.
თქვე მანიპულაციის ოსტატებო თქვენა ჰა.