გიორგი კვირიკაშვილი ხელისუფლებას მელიას გათავისუფლებას ურჩევს - რა განცხადებას ავრცელებს ექსპრემიერი?
საქართველის ექსპრემიერი გიორგი კვირიკაშვილი თვლის, რომ ხელისუფლებამ მოკლე დროში უნდა გამონახოს იურიდიული ინსტრუმენტები და პატიმრობიდან გაათავისუფლოს ნიკა მელია.
"ნაციონალური მოძრაობის" თავმჯდომარის დაკავებასა და ჩატარებულ სპეცოპერაციაზე განცხადებას კვირიკაშვილი "ფეისბუქზე" ავრცელებს.
"იმ მოცემულობაში, რომელიც ქვეყანაში შეიქმნა, ხელისუფლებას აქვს რთული არჩევანი, მაქსიმალურად მოკლე დროში გამონახოს იურიდიული ინსტრუმენტები და პატიმრობიდან გაათავისუფლოს ნიკა მელია, შემდეგ გადადგას ქმედითი ნაბიჯები და მოძებნოს ის გამოსავალი, რომელიც ქვეყანას თავიდან ააცილებს ურთულეს კონფრონტაციულ სპირალში შესვლას.
ზემოთქმულის ალტერნატივა უდაოდ იქნება მნიშვნელოვანი უკუსვლა და გადახვევა იმ ტრაექტორიიდან, რომელიც წარმოადგენს ჩვენი ქვეყნის მოსახლეობის უდიდესი ნაწილის არჩევანს - საქართველომ დაიმკვიდროს ღირსეული ადგილი დემოკრატიულ დასავლურ ქვეყანათა ოჯახში.
პ.ს. სპეკულაციური ინტერპრეტაციების მსურველთათვის განვმარტავ:
- "ნაციონალური მოძრაობა"თავისი ფასეულობებით და ლიდერების მოქმედების მანერით ჩემთვის სრულიად მიუღებელია;
- 2019 წლის 20 ივნისს არ ვამართლებ დემონსტრანტების ერთი ჯგუფის მიერ პოლიციის კორდონზე მიტანილ თავდასხმას, თუმცა სრულიად სოლიდარული ვიყავი და ვარ იმ პროტესტის, რომელიც პარლამენტში გავრილოვის მიერ სხდომის წაყვანას მოჰყვა და, რა თქმა უნდა, როგორც მაშინ, დღესაც ისევე ვგმობ პოლიციის წარმომადგენელთა გადაჭარბებულ ძალისმიერ ქმედებებს, რომელთა შედეგადაც ახალგაზრდებმა მხედველობა დაკარგეს და ჯანმრთელობის მძიმე დაზიანებები მიიღეს" - წერს კვირიკაშვილი.
სამწუხაროა, რომ ყოფილი პრემიერი ნაციონალი ყოფილა.
ბატონი გიორგი ოდნავ უზუსტობას ავლენს - პარლამენტთან პოლიციურ კორდონზე კი არ იყო თავდასხმა, პოლიციამ არ დაანება მასას ძალადობრივად შეჭრა.
ვერ ვიხსენებ - პარლამენტში, კომიტეტის სხდომაზე პრემიერმა კვირიკაშვილმა ვის აგინა პირდაპირ ეთერში? რატომ არ გამოიჩინა თავშეკავება და დათმობა, ისიც ხომ სახელმწიფოს განასახიერებდა იმ მომენტში?!
რას აცხადებს ფინანსთა ექსმინისტრი ივანე მაჭავარიანი მისი კლინიკაში მოხვედრის თაობაზე გავრცელებულ ინფორმაციაზე?
"ჩამოყალიბდნენ, უნდათ თუ არა მანდატის შეწყვეტა - შეწყვეტის დღე რომ ახლოვდება, თხოვნას აყოლებენ, არ შეწყვიტოთო" - სოზარ სუბარი
"კვირიკაშვილს შემთხვევით შევხვდით, მოვიკითხეთ ერთმანეთი, მერე ყავაზე დავპატიჟეთ და დავიშალეთ" - შესაძლოა მარგველაშვილსა და კვირიკაშვილს შორის პოლიტიკური ალიანსი შედგეს?