შინაგან საქმეთა სამინისტროს თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის საგამოძიებო მთავარი სამმართველოს თანამშრომლებმა, ცხელ კვალზე ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, 1999 წელს დაბადებული გ.ა. ოჯახის წევრის მიმართ ჩადენილი განზრახ მკვლელობის ბრალდებით დააკავეს.
ამის შესახებ ინფორმაციას შსს ავრცელებს.
დანაშაული 7-დან 15 წლამდე ვადით თავისუფლების აღკვეთას ითვალისწინებს.
„გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულმა ძმას - 2001 წელს დაბადებულ მ.ა.-ს, ურთიერთშელაპარაკების ნიადაგზე, ცივი იარაღის გამოყენებით სხეულზე ჭრილობა მიაყენა. დაჭრილი მამაკაცი სასწრაფო სამედიცინო დახმარების ჯგუფმა საავადმყოფოში გადაიყვანა, თუმცა მისი გადარჩენა ვეღარ მოხერხდა.
სამართალდამცველებმა დანაშაულის ჩადენის იარაღი - დანა ნივთმტკიცებად ამოიღეს.
ოჯახის წევრის მიმართ ჩადენილ განზრახ მკვლელობის ფაქტზე გამოძიება საქართველოს სსკ-ის 11 პრიმა-108-ე მუხლით მიმდინარეობს“,- ნათქვამია ინფორმაციაში.
რაღაც უკუღმართი და ურჯულო ხალხი გავხდით.გაამკაცრედ კანონი!!ჩვენთან პირიქით ხდება,სამ ოთხ წელიწადში გარეთ უშვებენ.
მოკლედ შეიშალა ქვეყანა. ჯერ სად ვართ? მთელი დღე კომპიუტერზე თამაშობენ და თანაც რას? კვლას, ხოცვა_ჟლეტას. მეტი არაფერი აინტერესებს ბავშვებს. იზრდებიან, მერე დანას იღებენ და იგივეს აკეთებენ რეალში. ასე მგონია აღარაფერი გვეშველება.
ერთი ამბავი გამახსენდა: ჩემი ბიჭი კომპიუტერზე მანქანის რბოლებს თამაშობდა (ის დრო ჯობდა), მერე ისე მოხდა რომ რეალურად დავსვი საჭესთან და ისე ატარებდა, როგორც კომპიუტერში. ერთი-ორჯერ გზიდან რომ გადავიდა და ხის ტოტებს გაკრა, გადმოვსვი და მეტი აღარ დამისვამს. ასე ეგონა რომ როგორც კომპიუტერში აიღებდა ახალ სიცოცხლეს და მანქანას გაამთელებდა, რეალშიც ასე იყო. რომ ვაჩვენე დაზიანება, ხმა არ ამოუღია, რადგან მგონი მაშინ მიხვდა განსხვავებას როცა ფაქტი დაინახა.
რა უნდა დაეშავებინა ამ საწყალ 19 წლის ბიჭს 21 წლის ძმისთვის ისეთი რომ სასიკვდილოდ გაიმეტა? ნეტავი სასამართლოზე რას იტყვის? ხომ თავადაც მოისპო მომავალი? როგორ უნდა იცხოვროს?
ღმერთო შენ დაგვიფარე!!!