რაღაც უკუღმართი და ურჯულო ხალხი გავხდით.გაამკაცრედ კანონი!!ჩვენთან პირიქით ხდება,სამ ოთხ წელიწადში გარეთ უშვებენ.
sniper
მოკლედ შეიშალა ქვეყანა. ჯერ სად ვართ? მთელი დღე კომპიუტერზე თამაშობენ და თანაც რას? კვლას, ხოცვა_ჟლეტას. მეტი არაფერი აინტერესებს ბავშვებს. იზრდებიან, მერე დანას იღებენ და იგივეს აკეთებენ რეალში. ასე მგონია აღარაფერი გვეშველება.
ერთი ამბავი გამახსენდა: ჩემი ბიჭი კომპიუტერზე მანქანის რბოლებს თამაშობდა (ის დრო ჯობდა), მერე ისე მოხდა რომ რეალურად დავსვი საჭესთან და ისე ატარებდა, როგორც კომპიუტერში. ერთი-ორჯერ გზიდან რომ გადავიდა და ხის ტოტებს გაკრა, გადმოვსვი და მეტი აღარ დამისვამს. ასე ეგონა რომ როგორც კომპიუტერში აიღებდა ახალ სიცოცხლეს და მანქანას გაამთელებდა, რეალშიც ასე იყო. რომ ვაჩვენე დაზიანება, ხმა არ ამოუღია, რადგან მგონი მაშინ მიხვდა განსხვავებას როცა ფაქტი დაინახა.
რა უნდა დაეშავებინა ამ საწყალ 19 წლის ბიჭს 21 წლის ძმისთვის ისეთი რომ სასიკვდილოდ გაიმეტა? ნეტავი სასამართლოზე რას იტყვის? ხომ თავადაც მოისპო მომავალი? როგორ უნდა იცხოვროს?
ღმერთო შენ დაგვიფარე!!!
"ეს არ იყო განზრახ მკვლელობა... გიორგიმ თურმე დანა ძაღლს ესროლა, მიშო კი მოულოდნელად გადაეფარა" - შოკისმომგვრელი ტრაგედიის დეტალები
"მიშოს ამბავით შეძრული ვარ... პერსპექტიული ფეხბურთელი და დადებითი პიროვნება იყო" - რას ამბობენ მოკლულ ახალგაზრდაზე "საბურთალოს" გუნდში?