ზუგდიდში, სოხუმის ქუჩაზე ავტოსაგზაო შემთხვევის შედეგად ხუთი ადამიანი დაშავდა. თვითმხილველების ინფორმაციით, ერთმანეთს ორი მსუბუქი ავტომობილი შეეჯახა. დაშავებულები ზუგდიდის რეფერალურ ჰოსპიტალში გადაიყვანეს. ამ წუთებში მათ გამოკვლევები უტარდებათ, თუმცა მათი ჯანმრთელობის მდგომარეობა ჯერჯერობით უცნობია.
მომხდართან დაკავშირებით გამოძიება სსკ-ის 276-ე მუხლის მე-2 ნაწილით მინდინარეობს, რაც გულისხმობს ტრანსპორტის მოძრაობის უსაფრთხოების ან ექსპლუატაციის წესის დარღვევა იმის მიერ, ვინც ამ სატრანსპორტო საშუალებას მართავს, რამაც ჯანმრთელობის ნაკლებად მძიმე დაზიანება გამოიწვია.
საქმედია ისევ ძველი გზით აპირებ სიარულს? ახალს არც ხარი გასწავლით და არც ტახი? რა გჭირთ, ასეთები რატომ ხართ? ერთი ჩინეთზე გაუშვით სერიალები, წადით და გადაიღეთ ჩინეთის ქალაქები და აჩვენეთ საქართველოს ჩინეთის ქალაქებში ტრანსპორტის მოძრაობა და შემთხვევები. თავიდან არ ამოდის სურათი, არა ერთი, როდესაც ტრანსპორტი საერთოდ იშვიათობა იყო, სამოქალაქო არეულობის პერიოდია, სულ კანტიკუნტად დადიოდნენ მანქანები, სოფელში სადაც ორი მანქანა შეხვდა ერთმანეთს ავარია მოახდინეს და იცით ასეთი შემთხვევები რამდენია საქართველოში? რა უბედურებაა ეს და რა გაგებაა ადამიანისა. რა უნდა ამ ადამიანს, სად მიეჩქარება და რა გაგება აქვს სიცოცხლეზე? ეს ქვეყანა იქცა უგუნურ ერად დუნიაზე, ხოლო ეს არის უფალის ნება, უფალს უნდა დაინახოს, რომ რამდენად უგუნური შეიძლება იყოს კაცი, თანაც ქართველი, აუცილებლად ქართველი უნდა იყოს. დასდევს მას ყველგან, რომ რამეფრად გამოცადოს უგუნურებაში. დიდება უფალს!