"ერთი პრეზიდენტი მოვკალით უკვე - ზვიად გამსახურდია... რა გინდათ? კი ბატონო - ჩამოვალ, შევწირავ თავს, "ოქეი“ - მიხეილ სააკაშვილი
"მენატრება ჩემი სამშობლო გიჟივით, მაგრამ ჩემს პირად ემოციებზე მაღლა ვდგავარ",- ამის შესახებ საქართველოს მესამე პრეზიდენტმა მიხეილ სააკაშვილმა "ფეისბუქ ლაივის“ მიმდინარეობისას განაცხადა.
კითხვაზე, თუ რატომ არ ერთვება საპროტესტო აქციებზე, სააკაშვილი პასუხობს, რომ მისი საკითხი არ უნდა იყოს მთავარი.
მისივე თქმით, შეუძლია ჩამოვიდეს და თავი შეწიროს, თუ ამას ხალხი გადაწყვეტს, თუმცა, მნიშვნელოვანია შედეგი.
"მე თვითონ არ ვერთვები მიტინგებზე მეგობრებო. მე არ მგონია, რომ ჩემი თემა უნდა იყოს მთავარი თემა ახლა. მენატრება ჩემი სამშობლო გიჟივით, მაგრამ ჩემს პირად ემოციებზე მაღლა ვდგავარ. თქვენ გაგძარცვეს ბოლომდე, დედა გიტირეს უბრალოდ და უნდა უპასუხოთ და უნდა უპასუხოთ ყველამ. ახლა თქვენი საკითხი დგას და არა სააკაშვილის და არა სხვა გვარის ადამიანის.
მე შემიძლია, ჩამოვიდე და თავი შევწირო, მაგრამ თქვენთვის შედეგი იქნება? ერთი პრეზიდენტი მოვკალით უკვე - ზვიად გამსახურდია. რა გინდათ, კი ბატონო - ჩამოვალ შევწირავ თავს, "ოქეი“, მაგრამ ხელი თუ არ გავანძრიეთ ყველამ, ჩვენ საერთო გამარჯვება გვინდა, რა თქმა უნდა, მე ყველაფრისთვის მზად ვარ, მათ შორის თავის შეწირვისთვის, მაგრამ თქვენ რა გინდათ? - გამარჯვება გინდათ თუ თავის შეწირვა ზვარაკად, კიდევ ერთი პრეზიდენტის, საქართველოდან რუსეთის მიერ გაგდებულის, ეს ერთად გადავწყვიტოთ და თუ თქვენ გადაწყვეტთ, რომ ეს არის მნიშვნელოვანი, ამისთვისაც მზად ვარ, მართლა, ეს ასეა,“- განაცხადა სააკაშვილმა.
მისივე თქმით, სიტყვები - "არაფერი არ გამოვა, სანამ მიშა არ ჩამოვა“, არის სუს-ის და ივანიშვილის ლოზუნგი.