ვინ ლიდერობს რეიონებში - "მთავარი არხი" Ipsos-ის ეგზიტპოლის საბოლოო მონაცემებს აქვეყნებს
Ipsos გლობალის ეგზიტპოლის საბოლოო, 8 საათის შედეგები ცნობილია. "მთავარი არხის" დაკვეთით ჩატარებული გამოკითხვის მიხედვით, რეგიონებში მაჟორიატარობის კანდიდატების შედეგები შემდეგნაირად ნაწილდება:
საგარეჯო გურჯაანი სიღნაღი დედოფლისწყარო - "ოცნება" დავით სონღულაშვილი - 43%, გაერთიანებული ოპოზიცია - ლევან ბეჟაშვილი - 38%;
ლაგოდეხი ყვარელი თელავი ახმეტა - "ქართული ოცნება" ირაკლი ქადაგიშვილი - 45%, გაერთიანებული ოპოზიცია - გიორგი ბოტკოველი - 42%;
მცხეთა მთიანეთი დუშეთი ყაზბეგი - "ქართული ოცნება" შალვა კერესელიძე - 39%, გერთიანებული ოპოზიცია ცეზარ ჩოჩელი 45%;
რუსთავი გარდაბანი - "ქართული ოცნება" ნინო ლაცაბიძე - 31%, გაერთიანებული ოპოზიცია დავით კირკიტაძე - 51%;
მარნეული - "ქართული ოცნება ზაურ დარგალი- 49%, გაერთიანებული ოპოზიცია აზერ სულეიმანოვი - 36%;
ბოლნისი დმანისი წალკა თეთრიწყარო - "ქართული ოცნება" გოგი მეშველიანი - 56%, გაერთიანებული ოპოზიცია კახა ოქრიაშვილი - 37%;
კასპი გორი - 39%-39% ბადრი ბასიშვილი და გიორგი ხოჯევანიშვილი.
ქარელი ხაშური - "ქართული ოცნება" ზაალ დურგალლი - 37%, გაერთიანებული ოპზიცია ნატო ჩხეიძე - 46%;
ბორჯომი ახალციხე ადიგენი ასპინძა - "ქართული ოცნება ანტონ ობოლაშვილი - 58%, გაერთიანებული ოპოზიცია ვაჟა ჩიტაშვილი - 30%;
ახალქალაქი ნინოწმინდა - "ქართული ოცნება" სამველ მანუკიანი - 75%, გაერთიანებული ოპოზიცია მელიქ რასიანი - 5%;
ონი ამბროლაური ცაგერი ლენტეხი მესტია - "ქართული ოცნება" გოჩა ენუქიძე 61%, გაერთიანებული ოპოზიცია დილარ ხაბულიანი - 15%, "ევროპული საქართველო" გოჩა გურგუჩიანი - 11%;
ხარაგაული საჩხერე ჭიათურა - "ქართული ოცნება" პაატა კვიჟინაძე - 59%, გაერთიანებული ოპოზიცია გიორგი კაპანაძე - 23%;
თერჯოლა ზესტაფონი ბაღდათი ტყიბული - "ქართული ოცნება" ბეჟან წაქაძე 49%, გაერთიანებული ოპოზიცია კახა გეწაძე 25%, "ევროპული საქართველო" გიორგი წერეთელი 19%;
ვანი სამტრედია ხონი წყალტუბო - "ქართული ოცნება" გივი ჭიჭინაძე 46%, გაერთიანებული ოპოზიცია ნანუკა ჟორჟოლიანი 29%;
ქუთაისი - "ქართული ოცნება" ზაზა ლომინაძე 29%, გაერთიანებული ოპოზიცია გრიგოლ ვაშაძე 50%;
ოზურგეთი ლანჩხუთი ჩოხატაური - "ქართული ოცნება" ვასილ ჩიგოგიძე 52%, ენმ მანუჩარ კვირკველია 16%, "ევროპული საქართველო" ხათუნა გოგორიშვილი 11%;
აბაშა მარტვილი წალენჯიხა ჩხოროწყუ - "ქართული ოცნება" ალექსანდრე მოწორელია 45%; გაერთიანებული ოპოზიცია როლანდ ფიფია 41%;
სენაკი ხობი ფოთი - "ქართული ოცნება" ირაკლი ხახუბია 49%, გაერთიანებული ოპოზიცია მურთაზ ზოდელავა 32%;
ზუგდიდი - "ქართული ოცნება" ირაკლი ჩიქოვანი 35%, გაერთიანებული ოპოზიცია მალხაზ ჯალაღონია 49%;
ბათუმი - "ქართული ოცნება" რესან კონცელიძე 35%, გაერთიანებული ოპოზიცია ლევან ვარშალომიძე 39%;
ქობულეთი - "ქართული ოცნება" ზალ მიქელაძე 54%, გაერთიანებული ოპოზიცია ბონდო თედორაძე 33%;
ქედა შუახევი ხელვაჩაური ხულო - "ქართული ოცნება" ანზორ ბოლქვაძე 46%, გაერთიანებული ოპოზიცია მიშა ბოლქვაძე 36%.
ოპოზიციის სამოქმედო გეგმა ცნობილია - "ეს არ იყო არჩევნები, ეს იყო ომი"