"დედანი რუკა, რომელიც "რუსული რუკის" სახელითაა მონათლული, ბრალდებულის სამუშაო ოთახში აღმოჩნდა" - პროკურორი დავითგარეჯის საქმეზე
მოვახდინეთ ის რეაგირება, რაც კანონმდებლობით გვაქვს დაკისრებული და პოლიტიკური სპეკულირება იმ თემაზე, უნდა დაემთხვეს თუ არა კონკრეტული პოლიტიკური პარტიის დღის წესრიგს ან საარჩევნო კალენდარს გამოძიება, გამოძიება ამგვარი პოლიტიკური გარემოებებისგან თავისუფალია, - ამის შესახებ პროკურორმა ამირან გულუაშვილმა ტელეკომპანია „პალიტრანიუსის“ გადაცემა „360 გრადუსში“ დავით გარეჯის საკითხის შესახებ საუბრისას განაცხადა.
მისი განცხადებით, ბრალდებულების მიერ ხდებოდა დედანი რუკის დამალვა და სწორედ ეს დედანი რუკა, რომელიც "რუსულ რუკად" მოინათლა, იპოვეს იძულებითი ჩხრეკის შედეგად, ერთ-ერთი ბრალდებულის სამუშაო ოთახში.
„აქ გვაქვს მოცემულობა, როდესაც მოქალაქემ გადაწყვიტა თავისი კუთვნილი რუკები გადაეცა სახელმწიფოსთვის კონკრეტულ საკითხთან დაკავშირებით ხელშეწყობის მიზნით, ამ რუკასთან ერთად, რომელიც რუსულ რუკად მოინათლა გარკვეული პოლიტიკური ჯგუფების მხრიდან, ასევე წარმოდგენილ იქნა ამერიკული, გერმანული რუკები, რომლებიც საქართველო-აზერბაიჯანის საზღვართან დაკავშირებით იგივე მოცემულობას ასახავს.
შესაბამისად, ამ ჯგუფებს შეუძლიათ ამ სცენარს, ამერიკული ან გერმანული სცენარიც კი უწოდონ. 17 აგვისტოს, როდესაც მოხდა ჩვენთვის ამ ინფორმაციის მოწოდება, მყისიერად დავიწყეთ რეაგირება.