დაავადებათა კონტროლის ეროვნული ცენტრის დირექტორის მოადგილის, პაატა იმნაძის განცხადებით, ამ ეტაპზე, ქორწილის, იუბილისა და ქელეხის ჩატარება დახურულ სივრცეში ისევ არ არის რეკომენდებული. ამის შესახებ იმნაძემ „ფეისბუქ ლაივში“, შესაბამისი კითხვის საპასუხოდ განაცხადა.
მისივე თქმით, ასეთ სიტუაციებში მოქალაქეები დისტანციას ვერ დაიცავენ.
"ჩვენი ტრადიციები ყველამ კარგად ვიცით, ხომ? კონცერტი შეიძლება ღია სივრცეში ჩატარდეს, მაგრამ, სამწუხაროდ, ქორწილი, იუბილე და ქელეხი ალკოჰოლის გარეშე არ არის და ამიტომ როგორ ფიქრობთ, 200 კაცი რომ ნასვამი იქნება, იქ რომელი დისტანციის დაცვაზე შეიძლება იყოს ლაპარაკი? ამიტომ, ჯერჯერობით ჩვენი რეკომენდაცია ასეთია, რომ დიდი ზომის ასეთი ღონისძებები არ არის რეკომენდებული“, - განაცხადა იმნაძემ.
დალიეო, რას ქადაგებ ?!
მიდით ბანკებში და ნახეთ რა რიგი დგას ამ ვაუჩერების დარიგების დროს. ვინ იცავს დისტანციას. მაინცდამაინც ქორწილშუ გინდათ დისტანციის დაცვა. 200 არა მაგრამ 100 კაციანი ქორწილის უფლება მაინც მიეცით ხალხს, თორემ ეს წელი ქორწილების გარეშე თუ ჩაივლის ეს საბოლოოდ ჩვენს დემოგრაფიაზეც აისახება და კორონაზე ნაკლებ ზიანს არ მოგვიტანს.