10 კომპანია საქართველოში, სადაც ყველაზე მეტ ადამიანს ასაქმებენ
2017 წლის ტოპ-10 ყველაზე მსხვილ დამსაქმებელს შორის 4 კომერციული ბანკია. ამის შესახებ სტატისტიკის ეროვნული სამსახურის მიერ "ბიზნესპრესნიუსისთვის" მოწოდებულ ინფორმაციაშია აღნიშნული. ეს ბანკებია "თიბისი ბანკი", "კრედო", "ლიბერთი" და "საქართველოს ბანკი".
აღსანიშნავია, რომ ჩვენ ვერ მივიღეთ ინფორმაცია თითოეულ კომპანიაში დასაქმებულ პირთა ზუსტი რიცხოვნობის შესახებ, რადგან "საქსტატის" ცნობით, ეს კონფიდენციალური ინფორმაციაა. თუმცა, ეროვნული ბანკის ოფიციალური სტატისტიკით, კომერციულ ბანკებში (16 ბანკში) გასული წლის მონაცემებით 24,853 თანამშრომელი მუშაობდა. კონკრეტულად რამდენი მუშაობს ამ 4 ბანკში, ეს მონაცემი უცნობია.
აღნიშნული ბანკების გარდა, წინასწარი მონაცემებით, დასაქმებულთა საშუალო წლიური რაოდენობის მიხედვით 2017 წლის კერძო სექტორის ტოპ-10 კომპანიას შორის მოხვდა ასევე : სს "ენერგო-პრო ჯორჯია"; სს "ნიკორა ტრეიდი"; სს "სამედიცინო კორპორაცია ევექსი"; შპს "ავერსი-ფარმა"; შპს "ჯეო ჰოსპიტალს" და შპს "ჯორჯიან მანგანეზი"...განაგრძეთ კითხვა
"ბავშვის დედა კართან მუხლებზე მდგომი დამხვდა, სიტყვებს თავს ვერ უყრიდა" - სცენიდან ომში და ომიდან სამაშველო სამსახურში წასული ბიჭის ამბავი
"ბავშვის ოპერაცია 300 000 ევრო ჯდება და სანამ თანხას არ გადავურიცხავთ, არაფერს უკეთებენ" - პატარა ანიტას დახმარება სჭირდება