ლაგუნა ვერესთან გარდაცვლილი მამაკაცის ცხედარი იპოვეს
ამ წუთებში ცნობილი ხდება, რომ ლაგუნა ვერასთან მაშველებმა გარდაცვლილი მამაკავი იპოვეს. ის სავარდოდ სამაშველო სამსახურის წარმომადგენელია. ამავე ტერირტოირიიდან ამოყვანილია მოპკლული აფთარი. სპეცილიტებმა დათვისა და მგლების ლიკვვიდაციაც მოახდინეს.
თავდაცვის სამინისტრო სამაშველო და გაწმენდით სამუშაოებს განაგრძობს. როგორც "ინტერპრესნიუსს" თავდაცვის სამინისტროდან აცნობეს, სამინისტროს პირადი შემადგენლობა , რომელიც სამაშველო და გაწმენდით სამუშაოებშია ჩართული, ორ ნაწილად არის გაყოფილი. საინჟინრო ბრიგადის პირადი შემადგენლობა და ლოგისტიკური უზრუნველყოფის სარდლობა დილიდან სამაშველო და გაწმენდის სამუშაოებს ზოოპარკის მიმდებარე ტერიტორიაზე, ასევე ვაკე-საბურთალოს ახალ გზაზე აწარმოებენ.
მობილიზებულია ლოგისტიკური უზრუნველყოფის სარდლობის სპეციალური ტექნიკა. თავდაცვის უწყების დანაყოფები მეწყერისგან გაწმენდის სამუშაოებს წყნეთი-ახალდაბის გზაზეც ასრულებენ. ამ დროისთვის წყნეთი-ბეთანიის გზაზე გრუნტის გეოლოგიური შესწავლა მიმდინარეობს.