ბორჯომში ახალ წელს ერთი დღით ადრე იზეიმებენ
ბორჯომის მუნიციპალიტეტის გამგეობამ საახალწლო ღონისძიებების გამართვა ახალ წლამდე ერთი დღით ადრე, 30 დეკემბერს გადაწყვიტა. ამ დღეს ქალაქში საახალწლო ღონისძიებები 13:00 საათზე დაიწყება. სანტაკლაუსები ქუჩებში ეტლით იმოძრავებენ, მოსახლეობას დამდეგ შობა-ახალ წელს მიულოცავენ და საღამოს დაგეგმილ ღონისძიებას აუწყებენ. კონცერტი ძველი გამგეობის შენობის წინ, 18:00 საათზე დაიწყება, რომელშიც ადგილობრივებთან ერთად თბილისიდან მოწვეული მომღერლები მიიღებენ მონაწილეობას.
"31-ში ყველას თავის ოჯახში უნდა ფუსფუსი, ამიტომ პასიურია მაყურებელიც და მთლიანად საზოგადოებაც. ხელი რომ არ შევუშალოთ ეროვნული ტრადიციების განვითარებას, ჯობია ერთი დღით უკან გადმოვინაცვლოთ", - ამბობს ბორჯომის კულტურის, სპორტის, ძეგლთა დაცვისა და ახალგაზრდულ საქმეთა სამსახურის უფროსი მარინა გელაშვილი.
შემაჯამებელ კონცერტამდე 30 დეკემბერი ბორჯომსა და მის მუნიციპალიტეტებში სხვადასხავა აქტივობებით იქნება დატვირთული. გარდა ამისა, ბორჯომის გამგეობის კულტურის სამსახურმა საახალწლო ღონისძიებებისთვის 2 პროექტი მოამზადა. პროექტი "ტოლერანტობა და თანასწორობა" 29-30 დეკემბერის ღონისძიებებს ითვალისწინებს, სადაც მონაწილეობას ბალანთა-ტაბაწყურისა და ბორჯომის დევნილი ბავშვები მიიღებენ და ადგილობრივ ბიუჯეტს 9 300 ლარი უჯდება. რაც შეეხება დანარჩენ საახალწლო ღონისძიებებს, ამისთვის 15 700 ლარია გათვალისწინებული.