"იურმალის" ჟიურიმ ნინი ცნობილაძეც დაჩაგრა
მომღერალი ნინი ცნობილაძე, სალომე ქათამაძის მსგავსად, "ახალი ხმის" აღმოჩენაა. მან მაყურებელს თავისი განუმეორებელი ხმით დაამახსოვრა თავი. ნინიმ სალომესთან ერთად, "ახალი ტალღა 2013"-ის წინასაკონკურსო ტური როგორც თბილისში, ასევე კიევში გაიარა (ისე მოეწონა კრუტოისა და რევზინს ორივე, საქართველოს გარდა უკრაინაშიც მოუსმინეს). მოსალოდნელი იყო, რომ ნინი სალომესთან ერთად, კონკურსზე გამგზავრებულიყო, მაგრამ რადგანაც ჟიურის კიდევ რამდენიმე ქვეყანაში უნდა ჩაეტარებინა "იურმალის" შესაჩევი ტური, უთხრეს, - თუ შენნაირი მონაცემებისა და შესაძლებლობების მქონე მომღერალს ვერ ვნახავთ, მაშინ კონკურსზე წაგიყვანთო.
ვინაიდან ნინი "ახალი ტალღის" კონკურსზე არ წასულა, ვიფიქრე, კრუტოიმ და რევზინმა მართლაც იპოვეს ნინის მსგავსი შემსრულებელი-მეთქი და "ახალი ტალღის" კონკურსს მოუთმენლად ველოდი, მაგრამ სამწუხაროდ, გამაწბილეს. ნინის დონის კი არა, წელს, ზოგადად, ძალიან სუსტი ნაკადი იყო კონკურსისთვის შერჩეული. ფაქტია, ნინი ცნობილაძესთან დაკავშირებით ჟიურიმ იცრუა.
"ამბები.გე" ნინი ცნობილაძეს დაუკავშირდა.
- ნინი, "იურმალის" შესარჩევ ტურზე თბილისსა და კიევში ჟიურის შენი შესრულება ძალიან მოეწონა. საქართველოდან მეორე კონკურსანტი უნდა ყოფილიყავი, მაგრამ საბოლოოდ ეს ასე არ მოხდა.
- საბოლოოდ, მაინც ყველაფერი ბატონმა კრუტოიმ ისე გადაწყვიტა, რომ საქართველოდან ერთი კონკურსანტი ყოფილიყო... ამიტომ, როგორც ბევრი ქართველი, მეც ტელევიზორთან ვგულშემატკივრობდი სალოს.
- კონკურსანტად არა, მაგრამ "ძინტარის" დარბაზში მაყურებლის სტატუსით რომ მჯდარიყავი და სალომესთვის იქიდან გეგულშემატკივრა, არ გინდოდა?
- კი, მინდოდა და მივდიოდი კიდეც, მაგრამ საბოლოოდ ვერ მოვახერხე და აქედან ჩავერთე კონკურსის ამბებში. წესით, პირველი ადგილი ჩვენ უნდა აგვეღო. წელს ეს კონკურსი რაღაც ვერ იყო ისეთი, როგორიც წლების მანძილზე. ყველა პარამეტრის გათვალისწინებით, საკმაოდ დაბალი დონის აღმოჩნდა...
- კუბელ მომღელაზე რას იტყვი?
- კუბელი მომეწონა, მუსიკალური ადამიანია, ფაქტია, რომ მღეროდა.
- დამსახურებულად დაიკავა პირველი ადგილი?
- კი, რატომაც არა. გემოვნების საკითხია, ხომ იცით. სალომეს არ ვგულისხმობ და კუბელი დანარჩენ კონკურსანტებს მართლაც სჯობდა, მაგრამ ვიმეორებ, მე სალომეს ვგულშემატკივრობდი, რადგან ძალიან მინდოდა, პირველი ადგილი დაეკავებინა და საქართველოს გაემარჯვა.