თელავში "გიგოს გორა'' განადგურების პირას არის
თელავი მრავალფეროვანი ბუნებით გამორჩეულია. "გიგოს გორაც" ამ კრიტერიუმს აკმაყოფილებდა, თუმცა ქალაქის ეს მყუდრო ადგილი ახლა განადგურების პირასაა მისული და გამოსავალი ჯერ კიდევ არ ჩანს. მოსახლეობის თქმით, "გიგოს გორა" ყოველ ზამთარს იჩეხება, ხელისუფლება კი ტყის გადასარჩენად არაფერს აკეთებს.
პრობლემა გასული წლის სტიქიამ გაამძაფრა - უკვე დაბერებული და ჩასანაცვლებელი ხეები, თითქმის სრულად განადგურდა, რაც თელავის ამ ზონის ბუნებაზე აისახება. ტყიდან მომავალი ზაფხულის გრილი სიო უკვე აღარ იგრძნობა და ტყეში დასასვენებლად შესვლაც შეუძლებელია. მწველი მზე და დანაგვიანებული ბუნება ადამიანს, განტვირთვის განწყობას აკარგვინებს.
თელავი მრავალფეროვანი ბუნებით გამორჩეულია. "გიგოს გორაც'' ამ კრიტერიუმს აკმაყოფილებდა, თუმცა ქალაქის ეს მყუდრო ადგილი ახლა განადგურების პირასაა მისული და გამოსავალი ჯერ კიდევ არ ჩანს. მოსახლეობის თქმით, "გიგოს გორა" ყოველ ზამთარს იჩეხება, ხელისუფლება კი ტყის გადასარჩენად არაფერს აკეთებს.