სასულიერო პირების მონაწილეობით მსვლელობა 27 სექტემბერს სპორტის სასახლიდან მეტეხის ხიდისკენ მოეწყობა
27 სექტემბერს, ჯვართამაღლებას, 16:00 საათზე, სპორტის სასახლიდან მეტეხის ხიდისკენ, 100 000 მოწამის წამების ადგილისაკენ, კიდევ ერთი მსვლელობა მოეწყობა , - ამის შესახებ სიონში შეკრებილ მრევლს დეკანოზმა შალვა კეკელიამ განუცხადა.
როგორც მამა შალვამ აღნიშნა, დღევანდელი მსვლელობით ისინი თანადგომას უცხადებენ პატიმრებს და მათ ოჯახებს და გმობენ ძალადობას პატიმრებზე. ასევე, მიმართავენ ხელისუფლებას, რომ მსგავსი რამ საპატიმროებში აღარ განხორციელდეს. მისივე თქმით, როდესაც ისინი იმყოფებოდნენ საპატიმროებში, პატიმრები გამოთქვამდნენ შიშს, რომ მათი და ჟურნალისტების წასვლის შემდეგ მათზე შესაძლოა ძალადობა კიდევ განხორციელდეს.
ამ წუთებში უკვე სიონის ტაძარში სასულიერო პირები ღვთისმშობლის პარაკლისს ასრულებენ ქვეყანაში მშვიდობისა და ერთიანობისათვის.
საეკლესიო მსვლელობა სპორტის სასახლიდან დაიწყო. მსვლელობას წინ სასულიერო პირები მოუძღოდნენ. მასში მონაწილეობდნენ საპატრიარქოსთან არსებული ახალგაზრდული მოძრაობა "დავითიანნის" წევრები, სასულიერო აკადემიისა და სემინარიის სტუდენტები, რიგითი მოქალაქეები. ქუჩაში გამვლელები მათ სოლიდარობას უცხადებდნენ ტაშით, მძღოლები კი თანადგომას სიგნალებით გამოხატავდნენ. მსვლელობისას ისმოდა გალობა, ხალხური სიმღერები, პერიოდულად მსვლელობის მონაწილეები ჩერდებოდნენ და ამბობდნენ "მამაო ჩვენოს", ასევე "მოწყალების კარი განგვიღე ყოვლადწმიდაო ღვთისმშობელო", რომლის თქმის კურთხევა კათოლიკოს-პატრიარქმა მრევლს ახლახან მისცა განსაცდელიდან მშვიდობიანად გამოსასვლელად.