ქარიშხალი და დიდთოვლობა აჭარაში: "ვერ გადაადგილდება ტრანსპორტი, საბავშვო ბაღებმა მუშაობა გააჩერეს" - კადრები სტიქიის ადგილიდან
აჭარაში მთელი ღამის განმავლობაში თოვდა. უხვი ნალექის გამო, როგორც მაღალმთიან მუნიციპალიტეტებში, ასევე დაბლობში სატრანსპორტო გადაადგილების პრობლემები შეიქმნა.
• როგორც ბათუმის მერიაში აცხადებენ, გართულებული მეტეოროლოგიური პრობლემების გამო, საბავშვო ბაღებში სააღმზრდელო პროცესი ერთი დღით შეჩერდა.
"რეგიონში არსებული გართულებული მეტეოროლოგიური პირობების, მოსალოდნელი უამინდობისა და ქარის გათვალისწინებით, ქალაქ ბათუმის მუნიციპალიტეტის საბავშვო ბაღების აღმზრდელთა და აღსაზრდელთა უსაფრთხოების მიზნით, მიღებული იქნა გადაწყვეტილება 24 თებერვალს სააღმზრდელო პროცესის ერთი დღით შეჩერების თაობაზე. სააღმზრდელო პროცესი განახლდება 25 თებერვალს" - აცხადებენ ბათუმის მერიაში ასევე, ხულოს მერიის ინფორმაციით, მუნიციპალიტეტში ქარბუქის გამო, საბავშვო ბაღებში სააღმზრდელო პროცესი 26 თებერვალს განახლდება.
"რთული მეტეოროლოგიური პირობების - დიდთოვლობის, ხილვადობის გაუარესებისა და ქარბუქის გამო, ხულოს მუნიციპალიტეტის საბავშვო ბაღების აღმზრდელთა და აღსაზრდელთა უსაფრთხოების მიზნით, 24 და 25 თებერვალს სასწავლო-სააღმზრდელო პროცესი შეჩერებული იქნება. სააღმზრდელო პროცესი 26 თებერვალს განახლდება" - აცხადებენ ხულოს მერიაში.
• ბათუმის მერის არჩილ ჩიქოვანის განცხადებით, ბათუმის ქუჩების თოვლის საფარისგან გაწმენდითი სამუშაოები 24 საათის განმავლობაში მიმდინარეობს. ბათუმის მერიის ცნობით, გაწმენდით სამუშაოებში 40 ერთეული სპეციალური ტექნიკაა ჩართული.
ამასთან, აჭარის მუნიციპალიტეტებში, რამდენიმე სოფელს ელექტროენერგიის მიწოდება შეზღუდული აქვს, მათი თქმით, ნალექმა გადამცემი ბოძები დააზიანა, ისინი შესაბამის უწყებებს პრობლემის მოგვარებას სთხოვენ.