"პსჟ" თუ "მანჩესტერ იუნაიტედი"? - სად წავა ხვიჩა კვარაცხელია და რას წერენ სპორტული გამოცემები მოსალოდნელი ტრანსფერის შესახებ
"ნაპოლის" ქართველი შემტევი, ხვიჩა კვარაცხელია მალე შესაძლოა, სხვა ევროპულ გრანდში ვიხილოთ. იტალიელი ჟურნალისტის, ფაბრიციო რომანოს ინფორმაციით "კვარას" მიმართ ინტერესს გამოხატავს ფრანგული "პარი სენ ჟერმენი" და ტრანსფერზე მუშაობს.
"ხვიჩა კვარაცხელიასთვის იანვრის სატრანსფერო ფანჯრის კარი ნამდვილად ღიაა. პსჟ ტრანსფერზე მუშაობს. “პარი სენ-ჟერმენი” ფავორიტია და უშუალო კონტაქტშია “ნაპოლისთან”.
დაახლოებით 80 მილიონი ევროს პაკეტი განიხილება, "კვარას" მხარე კი პსჟ-სთან პირად პირობებზე აწარმოებს მოლაპარაკებებს, მოლაპარაკებები კი კარგად ვითარდება", - წერს ფაბრიციო რომანო.
• მისივე ინფორმაციითვ, “პსჟ” მზადაა, ქართველ ფორვარდს ამჟამინდელ ანაზღაურებაზე 4-ჯერ მეტი თანხა გადაუხადოს.
კვარაცხელიას მომავალ სავარაუდო ტრანსფერზე წერს გამოცემა ESPN.
“ხვიჩა კვარაცხელიას კვლავ სურს “ნაპოლის” დატოვება. სერია A-ს კლუბი იანვარში მისი გაშვებისთვის მზადაა, “ნაპოლი” საქართველოს ნაკრების ფეხბურთელს 80 მილიონ ევროდ აფასებს და ახლა კითხვა ისმის, თუ რომელი კლუბი მოიგებს ბრძოლას ამ შთამბეჭდავი თავდამსხმელის ხელმოწერისთვის.
“პარი სენ-ჟერმენმა” “ნაპოლის” შესთავაზა გარიგება, რომელიც მოიცავს ფულად თანხას და პლუს მოთამაშეს კვარაცხელიას სანაცვლოდ, თუმცა L'Équipe-ის ცნობით, პსჟ-ს სერიოზული კონკურენცია ელის “მანჩესტერ იუნაიტედის” სახით, რომელიც მზადაა მსგავსი შეთავაზებისთვის მარკუს რაშფორდის მონაწილეობით”, - ვკითხულობთ ESPN-ზე.