"ფარმადეპოში" შემოვედით 15-მდე ადამიანი, უცებ შემოცვივდნენ, სასტიკად გვირტყამდნენ, უშვერი სიტყვებით გვაგინებდნენ" - შსს-ს წარმომადგენლებმა რუსთველის გამზირი ძალის გამოიყენებით გაათავისუფლეს
შსს-ს წარმომდგენლებმა, მათ შორის სპეცრაზმელებმა რუსთველის გამზირის პროტესტანტებისგან გათავისუფლება ძალის გამოყენებით დაიწყეს. ისინი აკავებდნენ ადამიანებს , შენობებს თავშეფარებულ ადამიანებსაც მისდევდნენ. სპერზმელები რუსთაველის გამზირზე მდებარე ერთ-ერთ აფთიაქში შესულ რამდენიმე პროტესტანტს შეჰყვნენ დაა ფიზიკურად გაუსწორდნენ.
"ფარმადეპოში" შემოვედით 15-მდე ადამიანი, უცებ შემოცვივდნენ, სასტიკად გვირტყამდნენ, უშვერი სიტყვებით გვაგინებდნენ. რამდენიმე ადამიანი გაიყვანეს, რა ვიცი, დააკავეს თუ რა ქნეს. ჩემი მეგობარია დაშავებულია, სასწრაფოს გამოძახებას ვცდილობთ, თუმცა შესაძლოა კიდევ შემოგვივარდნენ", - ჰყვება "ტვპირველთან" ერთ-ერთი პროტესტანტი.
შეგახსენებთ, თბილისში 28 ნოემბერს, საპროტესტო გამოსვლები მას შემდეგ დაიწყო, რაც პრემიერ-მინისტრმა, ირაკლი კობახიძემ მმართველი გუნდის გადაწყვეტილება გამოაცხადა, რომ საქართველომ 2028 წლის ბოლომდე დღის წესრიგში არ დააყენებს ევროკავშირთან მოლაპარაკებების გახსნის საკითხს. აქციის მონაწილეები თბილისში ორი ლოკაციაზე - გორგასლის ქუჩაზე, "ქართული ოცნების" ოფისთან და რუსთაველის გამზირზე, პარლამენტის შენობასთან შეიკრიბნენ. მოგვიანებით აქცია გაერთიანდა პარლამენტის წინ, სადაც ვითარება სამართალდამცველებსა და აქციის მონაწილეებს შორის არაერთხელ დაიძაბა. დაახლოებით, ღამის 2:00 საათის, შემდეგ საპოლიციო ძალებმა დემონსტრანტების გაფრთხილების შემდეგ, რუსთაველის გამზირზე მიმდინარე აქციის დაშლა დაიწყეს. სპეცრაზმი იყენებს წყლის ჭავლსა და სპეციალურ საშუალებებს, მათ შორის ცრემლსადენ გაზს, და ე.წ. წიწაკის სპრეის მომიტინგეთა წინააღმდეგ, თუმცა დემონსტრანტები დაშლას არ აპირებენ და რუსთაველის გამზირის გარკვეულ მონაკვეთზე რჩებიან. ვრცელდება ცნობები დაშავებულთა შესახებ, მათ შორის არიან მედიის წარმომადგენლები და სამართალდამცველებიც. ჯერჯერობით უცნობია რამდენი ადამიანი დაშავდა მიმდინარე საპროტესტო აქციაზე.