INMerge ინოვაციების სამიტი 2024 აერთიანებს ინდუსტრიის ლიდერებს რეგიონალური ტექნოლოგიური პროგრესის სტიმულირებისთვის
რეგიონალური ინოვაციების ლანდშაფტის მნიშვნელოვანი განვითარებისთვის, PASHA Holding გეგმავს "INMerge" ინოვაციების სამიტის ჩატარებას 2024 წლის 10-11 ოქტომბერს, ბაქოს კონვენციის ცენტრში. ეს სამიტი მიზნად ისახავს ინოვაციური ეკოსისტემის ძირითადი მოთამაშეების - სტარტაპების, ინვესტორების და ინდუსტრიის ლიდერების გაერთიანებას, რაც ხელს შეუწყობს თანამშრომლობისა და იდეების გაცვლას, რეგიონალური ტექნოლოგიური განვითარებისა და ეკონომიკური ზრდისათვის.
"INMerge" სამიტის მნიშვნელობა
"INMerge" ინოვაციების სამიტი წარმოადგენს მნიშვნელოვან პლატფორმას ტექნოლოგიების და ბიზნესის სექტორებში ახალი ინოვაციების და გამოწვევების განხილვისთვის. ამ პლატფორმაზე, მეწარმეები და ინვესტორები შეძლებენ ურთიერთობების დამყარებას და პარტნიორობას, რაც გამოიწვევს მნიშვნელოვანი ინოვაციების განხორციელებას. ეს ინიციატივა ხაზს უსვამს PASHA Holding-ის ერთგულებას ინოვაციების ეკოსისტემის განვითარებაში, არა მხოლოდ აზერბაიჯანში, არამედ მთლიანად რეგიონში.
გლობალური ტექნოლოგიური პროგრესისა და ციფრული ტრანსფორმაციის სისწრაფის ფონზე, სამიტის ყურადღების ცენტრში არსებული საკითხები განსაკუთრებით მნიშვნელოვანია. ღონისძიება შექმნილია იმგვარად, რომ მონაწილეებს მიეცეთ შესაძლებლობა გაუზიარონ ცოდნა და დაამყარონ კავშირები ერთმანეთთან. სხვადასხვა პერსპექტივების ერთობლიობის გზით, სამიტი ხელს შეუწყობს მნიშვნელოვანი თემების განხილვას, რაც გავლენას მოახდენს სხვადასხვა სექტორზე და მონაწილეებს მისცემს საშუალებას, გაიგონ თანამედროვე ბიზნეს გარემოს სირთულეები.
მთავარი სპიკერები და სპეციალური სტუმრები
სამიტზე დაგეგმილია შთამბეჭდავი სპიკერების განრიგი, რომლებიც წარმოადგენს ინდუსტრიის ლიდერებსა და ინოვატორებს, რომლებიც გაუზიარებენ თავიანთ გამოცდილებას. ერთ-ერთი გამორჩეული სპიკერი იქნება სტივ ჩენი, YouTube-ის თანადამფუძნებელი, რომლის მონაწილეობა ხაზს უსვამს სამიტის მიზანს, წარმოაჩინოს გლობალურად აღიარებული ინოვატორების ხედვები, რომლებმაც მნიშვნელოვანი წვლილი შეიტანეს ციფრულ სივრცეში.
ჩენის გარდა, კიდევ ერთი ცნობილი სპიკერი იქნება ვერნერ ვოგელსი, Amazon-ის ვიცე-პრეზიდენტი და CTO, ასევე ვლადიმირ პრავდივი, Avito-ს ყოფილი CEO. მათი მონაწილეობა მოლოდინებით იქნება დაკავშირებული პრაქტიკული ინსტრუქციების გაცემასთან ელექტრონული კომერციისა და ტექნოლოგიების მიღების უახლესი ტენდენციების შესახებ, რაც მონაწილეებს საშუალებას მისცემს გამოიყენონ მიღებული ცოდნა თავიანთ საწარმოებში.
გარდა ამისა, სამიტზე გამოვლენილი იქნება აკადემიური ხმა - ლინდა ჰილი, ჰარვარდის ბიზნეს სკოლას პროფესორი და Paradox Strategies და InnovationForce-ის დამფუძნებელი. ჰილის ლიდერობისა და ინოვაციების მართვის გამოცდილება შეუფასებელი იქნება ინოვაციური ორგანიზაციების ხელმძღვანელობის გამოწვევების წინაშე მდგარი მონაწილეებისთვის. ასევე, სტენფორდის უნივერსიტეტის პროფესორი ილია სტრებულაევი მისცემს ეკონომიკურ პერსპექტივას ინოვაციების ზეგავლენაზე თანამედროვე ბაზარზე. Vodafone-ის რეგიონული ხელმძღვანელი იოჰანეს ჰუმერი ასევე გაუზიარებს ტელეკომუნიკაციების სექტორში მიღებულ გამოცდილებას, რაც ხაზს უსვამს კავშირის როლს ინოვაციის სტიმულირებაში.
ადგილობრივი ლიდერობა და წარმომადგენლობა
სამიტი ასევე წარმოაჩენს ადგილობრივ ლიდერებს, რომლებიც აზერბაიჯანის ინოვაციური ლანდშაფტის განვითარებაში მნიშვნელოვან როლს თამაშობენ. ჯალალ გასიმოვი, PASHA Holding-ის CEO, გააზიარებს ორგანიზაციის სტრატეგიულ ხედვას რეგიონში ინოვაციების ხელშეწყობის შესახებ. ფარიდ მამედოვი, Chief Ecosystem Officer, ისაუბრებს ინიციატივებზე, რომლებიც ხელს შეუწყობს სტარტაპების განვითარებას და ზრდის პოტენციალის გაზრდას.
ამ ლიდერებთან ერთად, ფარიდ ჰუსეინოვი, Kapital Bank-ის CEO, განიხილავს ფინანსურ ტექნოლოგიებსა და ეკონომიკურ ზრდას შორის კავშირს, თუ როგორ შეუძლიათ ფინანსურ ინოვაციებს ფართო ეკონომიკური განვითარებისთვის დახმარება. ინარა ვალიევა, ინოვაციების და ციფრული განვითარების სააგენტოს თავმჯდომარე, ისაუბრებს მთავრობის პოლიტიკაზე, რომელიც ხელს უწყობს ქვეყნის შიგნით ინოვაციებსა და ციფრულ ტრანსფორმაციას. ფარიზ ჯაფაროვი, 4SIM-ის CEO, გაანათებს აზერბაიჯანის ტექნოლოგიური ეკოსისტემის სწრაფად განვითარებას.
თემები და დისკუსიები
წელს სამიტი ფოკუსირდება რამდენიმე მნიშვნელოვან თემაზე, მათ შორის:
1. ფინანსური ტექნოლოგიები: განხილული იქნება, როგორ ცვლის ფინტექი საბანკო და ფინანსურ მომსახურებებს, მათ შორის, ციფრული ვალუტების და ინოვაციური გადახდის სისტემების ზრდა, რომლებიც განსაზღვრავენ ტრანზაქციების ჩატარების ახალ წესებს.
2. ციფრული ტრანსფორმაცია: სამიტი შეისწავლის, როგორ აუცილებელია ციფრული ტრანსფორმაცია ყველა სექტორის ბიზნესებისთვის და ამ ტრანსფორმაციის ეფექტური მართვის სტრატეგიებს.
3. ელექტრონული კომერცია: მონაწილეები განიხილავენ ტენდენციებს ონლაინ შოპინგის, მომხმარებლის ქცევისა და ლოგისტიკის საკითხებში, რომლებიც თანდათან უფრო ციფრული ხდება.
4. ტელეკომუნიკაციები: განსახილველი იქნება, როგორ უწყობს ხელს ტელეკომუნიკაციები ციფრულ ინოვაციას, განსაკუთრებით მეოთხე ინდუსტრიული რევოლუციის პირობებში.
5. დამატებული ღირებულების სერვისები: შეფასდება, როგორ შეუძლიათ ბიზნესებს მომხმარებლის გამოცდილების გაუმჯობესება ინოვაციური სერვისების შეთავაზებით, რომლებიც სცილდება პროდუქტის ძირითად ფუნქციონალობას.
6. ახალი ეკონომიკა: განხილული იქნება ახალი ეკონომიკის დინამიკა, რომელიც ტექნოლოგიით გამოწვეული ცვლილებებით ხასიათდება, და როგორ შეუძლიათ ბიზნესებს ამ ცვლილებების ადაპტირება კონკურენციის შესანარჩუნებლად.
ამ დისკუსიების მიზანია ამჟამინდელი ტენდენციების ხაზგასმა და მონაწილეებისთვის მოქმედი რჩევების მიწოდება, რომლებიც მათი ორგანიზაციებისთვის გამოსადეგი იქნება.
ქსელის შექმნის შესაძლებლობები
"INMerge" ინოვაციების სამიტი არა მხოლოდ პრეზენტაციების სერიაა, არამედ წარმოადგენს უნიკალურ შესაძლებლობას ყველა მონაწილისთვის ქსელის შექმნისთვის. მონაწილეები შეძლებენ ინდუსტრიის ლიდერებთან კონტაქტის დამყარებას, გამოცდილების გაზიარებას და თანამშრომლობების დამყარებას, რომლებიც მომავალში შეიძლება გამოიწვიოს ახალი ინოვაციური პროექტების განვითარება. ეს ქსელური ასპექტი განსაკუთრებით მნიშვნელოვანია სტარტაპებისთვის და მეწარმეებისთვის, რომლებიც ცდილობენ ბაზარზე თავიანთი ადგილის დამკვიდრებას.
მონაწილეობის მიღება
სამიტში მონაწილეობის მსურველებს შეუძლიათ შეიძინონ ბილეთები ოფიციალური ვებგვერდის მეშვეობით https://www.inmerge.az/. დეტალური ინფორმაცია ღონისძიების განრიგის, სპიკერების და რეგისტრაციის პროცესის შესახებ ხელმისაწვდომია ოფიციალურ სამიტის გვერდზე და მის სოციალურ ქსელებში.
"INMerge" ინოვაციების სამიტის მოახლოებასთან ერთად, მოლოდინი იზრდება. ეს ღონისძიება წარმოადგენს მნიშვნელოვან ნაბიჯს რეგიონისთვის, რომელიც ხელს შეუწყობს ახალი იდეების განვითარებას, ინოვაციების სტიმულირებას და თანამშრომლობის ეკოსისტემის ზრდას. მონაწილეებს შეუძლიათ მოლოდინი ჰქონდეთ დისკუსიების და გარღვევების, რომლებიც შეიძლება განისაზღვროს აზერბაიჯანის და მიმდებარე რეგიონების ინოვაციების მომავალი. ფიქრის ლიდერების და ინოვატორების ერთობა ამ სამიტზე ქმნის საფუძველს ინოვაციური კულტურის გაძლიერებისთვის, რომელიც ხელს შეუწყობს რეგიონის ზრდასა და განვითარებას.
კომპანიის შესახებ: "INMerge" ინოვაციების სამიტი წარმოადგენს მნიშვნელოვან პლატფორმას ტექნოლოგიებისა და ბიზნესის სექტორებში ახალი ინოვაციების და გამოწვევების განხილვისთვის. ეს ინიციატივა ხაზს უსვამს PASHA Holding-ის ერთგულებას ინოვაციების ეკოსისტემის განვითარებაში.