"საქართველოში თავს შესანიშნავად ვგრძნობ. ჩემი ქვეყანა ძალიან მიყვარს, თუმცა..." - რა თქვა ვილი სანიოლმა ჟურნალისტებთან შეხვედრისას
საქართველოს ნაკრები სექტემბერში ორ მატჩს გამართავს - 7 სექტემბერს "ჯვაროსნები" ჩეხეთს, ხოლო 10 სექტემბერს ალბანეთს დაუპირისპირდება. საქართველოს ნაკრების მთავარმა მწვრთნელმა ვილი სანიოლმა მოახლოებული შეხვედრების წინ ჟურნალისტებთან ისაუბრა.
"რა თქმა უნდა, გვსურს, რომ ის ზეიმი, რაც ევროპის ჩემპიონატზე ვნახეთ, ისევ გამეორდეს და ქართველმა ხალხმა კვლავ იზეიმოს. თუმცა დღეს ახალ ეტაპს ვიწყებთ და წინასწარ დიდ მიზნებზე საუბარი ნაადრევია.
აქამდეც რამდენჯერმე ვთქვი, რომ საქართველოში თავს შესანიშნავად ვგრძნობ. ჩემი ქვეყანა ძალიან მიყვარს, თუმცა ამ ეტაპზე იქ სამუშაოდ დაბრუნება ჩემს გეგმებში არ შედის.
მიხარია, რომ ირაკლი აზაროვი დაბრუნდა. შენგელიას არყოფნაში მისი დაბრუნება გადავწყვიტე. კონკურენცია საუკეთესო რამ არის, რაც შეიძლება მწვრთნელმა ისურვოს. ყველასთვის და მათ შორის ირაკლისთვის მთავარი არა საუბარი, არამედ მოედანზე გასვლა და თამაშია.
არ ვფიქრობ, რომ ჩემს ეროვნებას რაიმე მნიშვნელობა აქვს. ზოგჯერ ჩემი ოჯახის წევრები საქართველოში იმყოფებიან. თავს შესანიშნავად ვგრძნობ, ზაფხულში რაღაც განსაკუთრებული შევქმენით. მიხარია, რომ ასეთ გასაოცარ ხალხთან, ფეხბურთელებთან და პერსონალთან ურთიერთობა მიწევს.
რაც შეეხება ჯიმი ტაბიძეს, მესმის, რომ რუსეთში თამაში ოპტიმალური ვარიანტი არაა. მას უახლოეს დღეებში გავესაუბრები და გავიგებ მისი მოტივაციისა და გეგმების შესახებ. ჩემი დავალება ნაკრების წარმატებაა და ამ ეტაპზე ამ პოზიციაზე საუკეთესო გადაწყვეტილება მივიღე... განაგრძეთ კითხვა