“ვაკის პარკში” ე.წ. აგენტების კანონპროექტის გასაპროტესტებლად აქტივისტები იკრიბებიან
“ვაკის პარკში” სამოქალაქო აქტივისტები იკრიბებიან, რომლებიც “უცხოური გავლენის გამჭვირვალობის შესახებ” კანონპროექტს გააპროტესტებენ.
როგორც “ინტერპრესნიუსს” ერთ-ერთმა სამოქალაქო აქტივისტმა, ნატა ფერაძემ განუცხადა, “ვაკის პარკში” შეკრებილი საზოგადოება არ აპირებს წავიდეს რუსთაველის გამზირზე, “ქართული ოცნება” შეკრებას მართავს.
“ეს არის რუსული კანონის წინააღმდეგ აქციების ციკლიდან ერთ-ერთი დღე. ვიკრიბებით, დღეს არ არის დიდი აქცია. ვისაუბრებთ და დღეს დავაანონსებთ უკვე წინააღმდეგობრივ მოძრაობას და გაფიცვას, გაფიცვებზე ვიწყებთ მუშაობას და ამისთვის გვჭირდება ხალხის მაქსიმალური ჩართულობა.
19:00 საათისთვის ველოდებით ხალხის მაქსიმალურ რაოდენობას და შემდეგ ვნახოთ ქმედება, იქიდან გამომდინარე, რამდენი მოვა. რუსთაველის გამზირზე არ წავალთ, კონფრონტაციაზე ცალსახად არ წავალთ და ვაკის პარკში იმიტომ გავაკეთეთ აქცია, რომ იქ შეხლა-შემოხლა და პროვოკაციები არ ყოფილიყო. თუ რამეს გავაკეთებთ, მათგან სრულიად დამოუკიდებელს გავაკეთებთ”, - განაცხადა ნატა ფერაძემ.
სააკაშვილის მრავლთაგან რომელიმე შვილი თუ არ შემოგიერთდათ რა ფასი აქვს ეგეთ შეკრებას ?!
კანონი რუსული როა მაგაზე რა უნდა თქვას ნატა ფერაძემ, მაგრამ სამაგიეროდ მოუყვება თუ რას აკეთებდა პოლიტიკაში მოსვლამდე და მის მერე. სხვათა შორის მაგის მიმდევრებს ეგ უფრო მოსწონთ.