"სულ რუსულ საქმეს აკეთებთ..." - ხმაური და სიტყვიერი დაპირისპირება იურიდიულ საკითხთა კომიტეტზე
იურიდიულ საკითხთა კომიტეტზე სიტყვიერი დაპირისპირებისა და ხმაურის გამო კომიტეტის თავმჯდომარემ ანრი ოხანაშვილმა მანდატურებს ოპოზიციონერი დეპუტატების ანა ნაცვლიშვილისა და ხატია დეკანოიძის გაძევება სთხოვა, თუმცა მოგვიანებით გადაწყვეტილება გააუქმა და ოპონენტები მხოლოდ გააფრთხილა.
თავდაპირველად, დარბაზის დატოვებაზე ოხანაშვილის მითითება მოჰყვა "უცხოური გავლენების გამჭვირვალობის შესახებ“ კანონპროექტის მომხსენებლის, მამუკა მდინარაძის გამოსვლის დროს ანა ნაცვლიშვილის ხმამაღალ შეძახილებს. ოხანაშვილმა დეპუტატს სიმშვიდისკენ მოუწოდა, თუმცა შემდეგ მანდატურებს უთხრა, რომ როგორც დეკანოიძე, ისე ნაცვლიშვილი დარბაზიდან გაეყვანათ. დეპუტატებმა მანდატურებს წინააღმდეგობა გაუწიეს, რა დროსაც ანა ნაცვლიშვილმა ევროკავშირის დროშა გაშალა.
მოგვიანებით, მათ შორის სხვა ოპოზიციონერი დეპუტატების მოწოდების შემდეგ, ოხანაშვილმა გადაწყვეტილება შეცვალა და ოპონენტებს უთხრა, რომ შეკითხვების დასმის შესაძლებლობას მისცემს, თუ არ იყვირებენ.
„არ გაჩერებულხართ, ყვირით, მესმის, რომ თქვენთვის სიმართლის მოსმენა მწარეა. გაძლევთ შესაძლებლობას, შეკითხვა დასვათ, მაგრამ თუ დადებთ პირობას, რომ უმიკროფონოდ არ იყვირებთ. არ გაჩერებულხართ მთელი სხდომა“,- განაცხადა ოხანაშვილმა.
მას შემდეგ კი, რაც ნაცვლიშვილმა ევროკავშირის დროშა გაშალა და მხრებზე მოიხვია, მამუკა მდინარაძემ უთხრა, რომ სწორედ ასე სპეკულაციურად ისხამენ ისინი ევროპულ მანტიას.
"როგორც ახლა მოისხა მანტიის სახით დროშა, ასე სპეკულაციურად ისხამთ ევროპულ მანტიას. სინამდვილეში სულ რუსულ საქმეს აკეთებთ“,- განაცხადა მამუკა მდინარაძემ.
!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ძალიან ცუდი გააკეთეს ამ ფულების გადმორიცხვით ვითომ არასამთავრობოებისთვის. ეს ახალგაზრდები დროშების ფრიალში და ყვირილში იღებენ ფულს. არაფერი არ უსწავლიათ, მეტი არაფერი არ იციან, რით იცხოვრონ? აი ამდენი ახალგაზრდა უსაქმურად გვიქცია მაგ "დახმარებამ". თან ვალად გვადევს ქვეყანას. ძალიან ძნელია ახლა ამის გამოსწორება, მაგრამ ყველაფერი უნდა გაკეთდეს, რომ მომავალი თაობა მაინც ვიხსნათ ამისგან. მონებს სხვებს ეძახიან, ამ დროს თვითონ ვიღაც უცხოელი კორუმპირებული ჩინოვნიკისგან გადმორიცხული კაპიკების მონები არიან. იმ ჩინოვნიკის, რომელიც საკუთარი ხალხის გადასახადებს ასე გაიძვერულად ითვისებს