"ცოტა გამიკვირდა, რომ ვერ მოვისმინე სიტყვები: "ოლიგარქია“, "კლანი“, სად გაქრა ეს ყველაფერი? დავფიქრდი და მივხვდი, არჩევნები ოხერია", - ამის შესახებ საქართველოს პარლამენტის თავმჯდომარე შალვა პაპუაშვილმა პარლამენტში განაცხადა.
"უპირველეს ყოვლისა მადლობა საგნობრივი დისკუსიისთვის. ცოტა გამიკვირდა, რომ ვერ მოვისმინე სიტყვები: ოლიგარქია, კლანი, სად გაქრა ეს ყველაფერი? დავფიქრდი და მივხვდი, არჩევნები ოხერია.
მიხვდით ხომ, ხალხს რა აინტერესებს? ის თემები, რომელსაც ატრიალებდით 3 წელი, არ იყო ის თემები და საკითხები, რომელიც ხალხს აინტერესებს. კარგია, რომ მიხვდით და საინტერესო იქნება წინასაარჩევნო კამპანიაში რა გექნებათ სათქმელი“, - განაცხადა შალვა პაპუაშვილმა.
პარლამენტარებთან,პრეხიდენტთან,პრემიერთან და ბ.ივანიშვილთან გვაქვს ესეთი შეკითხვა იპოთეკით ვისაც აქვს სახლი დატვირთული ამხელა % რომ ახდევინებენ ხალხს და პირი-პირზე უგებენ,გამონაკლისად არაფერს უშვებენ,ერთ თვესაც რომ არ პატიობენ!ამ საკითხზე რას გვეტყვით.ეს საკითხია პირველი მოსაგვარებლი და განსახილველი. ცოტა ხანში უსახლკაროებით რომ აივსება საქართველო მერე წერეთ რამდენიც გინდათ მაგ კანონები.! ქონებების წართმევაში ნაც მოძრაობას ადანაშაულებდით და ეხლა თქვენი დადგენილი კანონით ართმევს ერთადერთ საცხოვრისებს ხალხს ბანკი .ამ პრობლემას რომ მოაგვარებთ და შეცვლით კანონს შეწყდეს ხალხის გამოსახლება ერთადერთი საცხოვრებლიდან და მიეცეს საშვლება გადაიხადოს და არ დარჩეს ქუჩაში,აი მაშინ იქნებით თქვენ სასურველი მთავრობა ხალხისთვის.!
ხვალინდელ დღეზე თუ გიფიქრია. ჩიტო შენსნაირებს ფიქრის უნარი რომ ქონდეს მანდ არ იქნებოდი.