თბილისობასთან დაკავშირებით დედაქალაქში 30 სექტემბერს არაერთი ღონისძიება გაიმართა. საღამოს, დასკვნით ღონისძიებაზე კი საპატიო თბილისელები დააჯილდოვეს.
აღსანიშნავია, რომ საპატიო თბილისელების წოდება მიანიჭეს მსახიობებს - მურმან ჯინორიასა და ლეო ანთაძეს.
თბილისობასთან დაკავშირებულ მიღებას არაერთი ცნობილი ადამიანი დაესწრო. მათ შორის მსახიობები, მომღერლები, მოცეკვავეები. საღამოზე იმყოფებოდა ნანი ბრეგვაძეც.
ასევე აღსანიშნავია, რომ დედაქალაქის მერთან ერთად იყო, მისი მეუღლე, ანუკი არეშიძეც.
ნახეთ ფოტოები, რომლებიც კალაძის ოფიციალურ გვერდზე, "ფეისბუქზე" გამოაქვეყნეს:
ღმერთო სტეფანე ქათამაძე და რაჭველი თუ იყვნენ მაგ ვითომ თბილისობაზე? დარსმელიძე? ეს ის ქ.ნანი არაა სიმღერის მაგიერ პოლიტიკურ განცხადებებს რომ აკეთებდა? მთელი ცხოვრება რუსეთს რომანებს რომ უმღეროდა ! ......ხოოოო აბა იმ ბიჭს რუსთაველზე ნიჭიერება რომ დაგას დავით ვაშაყმაძე და ატკბობს უფულოთ მთელს თბილისს იმას ხომ არ მიიწვევდით ბ. კახი...იმას ვერ ხედავთ არ იმჩნევტ და არ გესმით ხოოოოოო? ის მხოლოდ ჩვენ ნაღდ თბილისელებს გვესმის მოგვწონს და ვაფასებთ....და სურამელაშვილი ხომ იყო ნამდვილად ხალხნოოოოოოოოოოოოოოოოოოოოოოოოოოოოო
მᲗაწმინდიდან ჰერი,ჰერიიიიიი!!!!!