"ტრაგედია ვერიკოს დედის სახლში დატრიალდა...." - რას ჰყვება დოლიძის ქუჩაზე მოკლული დედა-შვილის ახლობელი?
ტრაგედია დატრიალდა წუხელ, თბილისში. დოლიძის ქუჩაზე მამაკაცმა ყოფილი ცოლი და სიდედრი შვილების თვალწინ მოკლა. შემთხვევა, დაახლოებით, ღამის 12:00 საათზე მოხდა. არსებული ინფორმაციით, მკვლელობის დროს ბინაში, სიდედრის, ყოფილი მეუღლისა და შვილების გარდა კიდევ ერთი პირი იმყოფებოდა. დანაშაული ტაბელური იარაღით არის ჩადენილი. მომხდარის შემდეგ მამაკაცმა თვითმკვლელობა სცადა და ის ამჟამად ხეჩინაშვილის კლინიკაში, მძიმე მდგომარეობაში იმყოფება.
უმძიმეს დანაშაულში ბრალდებული პირი გურამ ქადეიშვილია. ის შსს-ში წლების განმავლობაში მუშაობდა - გლდანი-ნაძალადევის განყოფილების ინსპექტორ-გამომძიებელი იყო, წოდებით ოფიცერი.
"გურამ ქადეიშვილი 55 წლამდე იქნება. ვიცნობდით, როგორც კარგ თანამშრომელს და გამომძიებელს, მომხდარით გაოგნებულები ვართ, მისი ოჯახური მდგომარეობის შესახებ არაფერი ვიცი", - ამბობს ბრალდებულის ყოფილი თანამშრომელი.
მოკლული ვერიკო ქუმსიაშვილი შვილებთან ერთად დოლიძის ქუჩაზე საცხოვრებლად ახალი გადასული იყო. მას ქადეიშვილთან 2 არასრულწლოვანი ქალიშვილი ჰყავდა.
"საშინელი ამბავი მოხდა, შოკში ვარ და ვერ ამიხსნია რატომ უნდა მომხდარიყო ეს ამბავი. ვერიკო არაჩვეულებრივი ადამიანი იყო. შვილებზე საოცრად მზრუნველი დედა. ძალიან კარგი შვილი, ძალიან კარგი მეუღლე. როგორც ვიცი, ის მეუღლესთან ოფიციალურად გაშორებული არ იყო. იქვე წინა კორპუსში ცხოვრობს მისი ქმარი. სადაც ტრაგედია დატრიალდა, იქ ცხოვრობდა ვერიკოს დედა.
ბინა ჰქონდა ნაქირავები. მას ახლოს არ ვიცნობდი, მაგრამ სხვებისგან ვიცი რომ კარგი ადამიანი იყო. ვერიკო დედისერთაა. სახლში რა მოხდა გუშინ, ნამდვილად არ ვიცი. ძალიან განვიცდი. ორი ულამაზესი გოგონა ეზრდებათ. მამასთან ბავშვებს კარგი ურთიერთობა ჰქონდათ. ცოლ-ქმარს შორის როგორც ჩანს იყო უთანხმოება, მაგრამ მიზეზი არ ვიცი. საშინელი ამბავია და ყველას იმას ვეკითხები რატომ უნდა დატრიალებულიყო ეს ტრაგედია, მაგრამ პასუხი არ გვაქვს" - გვიყვება მოკლულების ოჯახის ახლობელი.
დოლიძის ქუჩაზე მომხდარ მკვლელობასთან დაკავშირებით გამოძიება სპეციალური საგამოძიებო სამსახურმა დაიწყო. უწყების განმარტებით, ყოფილი ცოლი და სიდედრი პოლიციის თანამშრომელმა მოკლა. მკვლელობის დროს შემთხვევის ადგილზე გარდაცვლილის არასრულწლოვანი შვილები იმყოფებოდნენ. უწყების განმარტებით, სპეციალურმა საგამოძიებო სამსახურმა მომხდარ ფაქტთან დაკავშირებით გამოძიება სსკ-ის 11 პრიმა 109-ე მუხლით დაიწყო, რაც ორი ან მეტი პირის მიმართ განზრახ მკვლელობას გულისხმობს.
hm
როცა ასეტი ლამაზი ქალი გვარნკაკეტ არამას მიყვება ის რა ადვი;ლად გაუშვებს?!
გურამი ყველანაირად დადებითი პიროვნებაა. გაწონასწირებული და პატიოსანი, მაგრამ როცა ცოლს დედის წუმპედან ამოიყვან ადამიანს გახდი და ამ ყველაფრის შემდეგ რომ ისევ დედის გზას დაადგები და შვილებთან საყვარელს მიიყვან სახლში ამას არავინ არ აპატიებს, უბრალოდ მკვლელობა და თვითმკვლელობა უდიდესი ცოდვაა და ამას არაფერი არ ეშველება. შეიძლებოდა ამ შეურაცხყოფის და ტკივილის სხვანაირად გამოხატვა, თუნდაც დედობის უფლების ჩამორთმევა და ამით დაისჯებოდა.