რას აცხადებენ გარემოს ეროვნულ სააგენტოში ქსნის ქუჩის მიმდებარედ კლდეზვავის ჩამოშლის თაობაზე
გარემოს ეროვნულ სააგენტოში აცხადებენ, რომ ქსნის ქუჩის მიმდებარედ კლდეზვავის ჩამოშლის ფაქტზე, გეოლოგების ჯგუფმა არსებული სიტუაცია ადგილზე შეაფასა და შესაბამისი დასკვნა მომზადდება.
როგორც უწყების მიერ გავრცელებულ ინფორმაციაშია აღნიშნული, სააგენტოს სპეციალისტების მიერ გაცემული რეკომენდაციების საფუძველზე, ტერიტორიაზე გაწმენდითი ღონისძიებები გატარდა.
"მიმდინარე წლის 17 აგვისტოს, თბილისი-სენაკი-ლესელიძის სარკინიგზო მაგისტრალის დერეფანში, ქ. თბილისში, დიდუბე-ავჭალის გადასარბენზე, ქსნის ქუჩის მიმდებარედ ადგილი ჰქონდა კლდეზვავის ჩამოშლას, რომელმაც რკინიგზის ლიანდაგი დაფარა და სარკინიგზო მოძრაობა დროებით შეაფერხა.
გარემოს ეროვნული სააგენტოს გეოლოგების ჯგუფმა არსებული სიტუაცია ადგილზე შეაფასა. სააგენტოს სპეციალისტების მიერ გაცემული რეკომენდაციების საფუძველზე, გაწმენდითი ღონისძიებები გატარდა.
გარემოს ეროვნული სააგენტოს გეოლოგების მიერ კლდეზვავის ჩამოშლის შეფასება ოპერატიულად მოხდება და დასკვნა მომზადდება. შესაბამისი სამსახურების მიერ გადაუდებელი და პრევენციული ღონისძიებები აღნიშნული დასკვნის საფუძველზე გატარდება,“ - აღნიშნულია გავრცელებულ ინფორმაციაში.