ორი "ლუზერის” გაერთიანებით, ცხადია, ვერაფერი და არაფერი შეიცვლება - ეს მათი გადასაწყვეტია, ვინ ვისთან გაერთიანდება, როგორ გაერთიანდება და რა ფორმულით წარდგებიან არჩევნებზე”, - ასე გამოეხმაურა “ქართული ოცნების” გენერალური მდივანი, კახა კალაძე “ნაციონალური მოძრაობის” და “სტრატეგია აღმაშენებლის” გაერთიანებას.
მისივე თქმით, ქვეყანაში დღეს ერთადერთი ძალა არის “ქართული ოცნება”, ვისაც რეალურად აქვს იმის შესაძლებლობა, რომ მშვიდობა შეინარჩუნოს.
“ვფიქრობ, რომ ამით არაფერი შეიცვლება. ზოგადად, ყველაზე დიდი პრობლემა, რაც დღეს ოპოზიციის მხარეს არის, ეს არის ფუნდამენტური პრობლემები. მე არ ვიცი, ახლა ეს ადამიანები ვერ ხედავენ ან არ უნდათ დაინახოთ, თუ რაშია მათი ძირითადი პრობლემები, თუმცა არ მინდა ამ სიღრმეებში შევიდე. ორი “ლუზერის” გაერთიანებით, ცხადია, ვერაფერი და არაფერი შეიცვლება. ეს მათი გადასაწყვეტია, ვინ ვისთან გაერთიანდება, როგორ გაერთიანდება და რა ფორმულით წარდგებიან არჩევნებზე. ყველაზე მთავარი ჩემთვის, როგორც ამ ქვეყანაში მცხოვრები ადამიანისთვის მნიშვნელოვანია ჩემი ქვეყნის მოქალაქეების ხვალინდელი დღე, მნიშვნელოვანია იმ რეფორმების გაგრძელება, რაც “ქართულ ოცნებას” წამოწყებული აქვს, ასევე, იმ პროექტების დასრულება, რომელიც მთელი ქვეყნის მასშტაბით მიმდინარეობს.
ქვეყანაში დღეს ერთადერთი ძალა არის “ქართული ოცნება - დემოკრატიული საქართველო”, ვისაც რეალურად აქვს იმის შესაძლებლობა, რომ ქვეყანაში შეინარჩუნოს მშვიდობა, სიმშვიდე, მიუხედავად, ზეწოლებისა, მოწოდებებისა, ეს იქნება სანქციების მიერთება, თუ მეორე ფრონტის გახსნა. ერთადერთი ძალა, რომელიც მოქმედებს და იცავს ქვეყნის და ხალხის ინტერესებს, ეს არის “ქართული ოცნება”. სამწუხაროდ, ჯერ კიდევ არსებობს საფრთხეები იმ რთულ ვითარებაში და გარემოში, რომელშიც გვიწევს ცხოვრება. იგივე მეორე ფრონტთან და სანქციებთან დაკავშირებით. ამიტომ ჩვენი ქვეყნის მოსახლეობა ძალიან კარგად ხედავს არსებულ გამოწვევებს, რეალობას. საქართველოს მოსახლეობამ ძალიან კარგად იცის მშვიდობის და სიმშვიდის ფასი და ყოველთვის მიიღებს ისეთ გადაწყვეტილებას, რომელიც მნიშვნელოვანია ამ ქვეყნის ხვალინდელი დღისთვის”, - განაცხადა კალაძემ.
ეს უკვე მაღიზიანებს...უმეტესობას არ მისწონდე( მსუბუქად ვთქვი) და მაინც გინდოდეს სავარძელში ჯდომა,ძალიან უხერხულად უნდა გაგრძნობინებდეს თავს, მაგრამ ამას ნამუსი ,ინტელექტი და ერუდიცია აიძულებს ადამიანს. ისე, ქართულად სჯობს ლაპარაკი,მშობლიურია მაინც.
ქალაქს მიხედე ქალაქს! არ არის ეგ შენი საქმე და არც გესმის. ისე არც ქალაქის საქმის გესმის არაფერი, მაგრამ მერი ხარ ჯერჯერობით