"დავით არახამიას დედმამიშვილები არ ჰყავს, მას არ აქვს კავშირი "ქოლ ცენტრებთან“ - ხატია დეკანოიძე
დავით არახამიას დედმამიშვილები არ ჰყავს, მას არ აქვს კავშირი "ქოლ ცენტრებთან", - ასე ეხმიანება ოპოზიციონერი დეპუტატი ხატია დეკანოიძე ჟურნალისტებთან გავრცელებულ ინფორმაციას, რომ აღმაშენებლის გამზირზე, შენობის ის ნაწილი, სადაც სავარაუდოდ "ქოლ-ცენტრებთან" დაკავშირებული სპეცოპერაცია ჩატარდა, დავით არახამიას ძმის მფლობელობაშია.
დეკანოიძის თქმით, დასახელებულ პირთან დავით არახამიას კავშირი არ აქვს.
"დავით არახამიას არავითარი კავშირი არ აქვს ამ ადამიანთან, ჩემთვის ცნობილია, რომ მას დედმამიშვილები არ ჰყავს. მას არ აქვს კავშირი არც ამ ადამიანთან და არც "ქოლ - ცენტრებთან". ეს შეგვიძლია ვთქვათ, რომ პროპაგანდაა, მე ვერ ჩავყვები მის ანატომიას, ჩემი პოზიცია იცით: გამოვიძიოთ, შევქმნათ "ქოლ ცენტრების" საგამოძიებო კომისია, დადგინდეს ყველა ვისაც აქვს ან არ აქვს კავშირი. საქართველოში არის ორგანიზებული ტრანს-ნაციონალური დანაშაული, ყველა სადარბაზოში ყოველდღიურად გვამცნობენ, რომ არის "ქოლ ცენტრები" და ჩვენ არაფერს არ ვაკეთებთ. რატომ ეშინია "ქართულ ოცნებას" საგამოძიებო კომისიის, ძალიან უცნაურია, იქ უმრავლესობა ვაშაძეს ვერ ექნება, უმრავლესობა ექნება ოპოზიციას და ყველა იმ ადამიანს, ვინც დაინტერესებულია საგამოძიებო კომისიაში მუშაობით და დანაშაულის გამოვლენით, იგივე უმრავლესობას შეუძლია მიიღოს ძალიან აქტიური მონაწილეობა. ამიტომ, ჩემთვის ინდიკატორია, რატომ არ თანხმდება უმრავლესობა კომისიის შექმნას,"- განაცხადა დეკანოიძემ.
რაც შეეხება სასამართლოსთან დაკავშირებულ საგამოძიებო კომისიას, როგორც დეკანოიძე აცხადებს, სარჩელს სავარაუდოდ, ამ კვირაში შეიტანენ საკონსტიტუციო სასამართლოში.
"დიდი იმედი მაქვს, რომ ამ კვირაში მოვახერხებთ სარჩელი წავიდეს საკონსტიტუციო სასამართლოში,"- განაცხადა დეკანოიძემ.
მედიაში გავრცელებული ინფორმაციით, აღმაშენებლის გამზირზე არსებული შენობა, სადაც სავარაუდოდ, "ქოლ- ცენტრებთან" დაკავშირებით სპეცოპერაცია ჩატარდა, გიორგი ვაშაძის და დავით არახამიას ძმების მფლობელობაშია.
რა კომისია უნდა , შენობა ვაშაძისაა და ქოლცენტრი ამ შენობაშია ე.ი. ზედ რო მიასწრო , აბა სადაო მე მე არა ვარო, ეს ნამუსგაწყვეტილი მავნებლები
მატერიალურ დაინტერესებას დიდი გამაერთიანებელი ძალა აქვს, მაგალითად ნაციონალური მოძრაობაც კმარა-მათ არ გააჩნიათ რაიმე პოლიტიკური ერთიანი ინტერესი, გარდა ძალაუფლების მიტაცებისა ფინანსური დაინტერესების საბოლოო მიზნის მისაღწევად, მათი კლანის უმაღლესი ეშელონის მიერ განხორციელებული ყოველი საკანონმდებლო სააღსრულებიო ქმედების უკან კონკრეტული ფინანსური მიზანი და შედეგი დგას, კანონშემოქმედება, საკანონმდებლო ინიციატივა და გაპიარება-ბიუჯეტის შევსება-ეს მათი ჯიბეა, ომი და მისთვის მზადება, შეიარაღება და მისი გაქრობა მოჯაჰედების და ტერორისტების მიმართულებით, უვარგისი შეიარაღების მამასისხლად ყიდვა, არ მომხდარი სტიქიური უბედურების გაბუქება, ყალბი მხარდაჭერა რელიგიური თუ სექსუალური უმცირესობისა, სტრატეგიულ ინფრასტრუქტურული უხარისხო და ნაჩქარევი მშენებლობა, საჭირო და არასაჭირო სამთავრობო ან საზოგადოებრივი სუპერ შენობა ნაგებობათა სპონტანური დაფინანსება, მერე მათი მშენებლების ჩამოტყავება, ჰმ, დემოკრატიული რეფორმები-ამ დროს დიქტატურა ყვავოდა -ეს სულ გრანტები, დახმარებები და კრედიტებია, ეჭვგარეშეა ყველა მოვლენას ამ 9 წლის განმავლობაში მოყვა კონკრეტული ფინანსური შედეგი მათთვის, ამ პროცესში მათი ინსტრუმენტი შსს, სუს, კუდ, პროკურორები, იუსტიცია, საჯარო რეესტრი და სასამართლო, პარლამენტი იყო.ამ კლანს პოლიტიკური მიზანი ნატოში და ევროკავშირში შესვლის და ანტირუსეთობის თამაშობანი მხოლოდ შირმად ქონდა, სინამდვილეში ანხორციელებდნენ კრიმინალურ ფინანსურ მრავალსვლიან რთულ კომბინაციას და გადაამლაშეს, თორემ დიდ ხანს ვერ მიუხვდებოდნენ, პუტინმა გაშიფრა, ამერიკელებმა ვერა! პუტინი იმიტომ აჟრიალებთ, რომ მის პირობებში ძარცვის ამ მასშტაბებს ვერ მიაღწევდნენ, დიდ წილს დაათმობინებდა, ამერიკელებთან ეს სულ 1000 ხინკლად გამოუვიდათ!