"პირველი მოსმენით მიღებული კანონის "გაწვევა" არ არსებობს..." - სერგი კაპანაძე
"უკან დაიხიეს ჯერ სიტყვით. პირველი მოსმენით მიღებული კანონის „გაწვევა" არ არსებობს. სიტყვაზე კიდევ არ ვენდობით. ამ ხალხმა, ხუნდაძეების და დაჩიბერაიების თამადობით პროპორციულზე გადაგვაგდო, - ამის შესახებ ორგანიზაცია „გრასის“ დამფუძნებელი, სერგი კაპანაძე სოციალურ ქსელში წერს.
როგორც კაპანაძე აღნიშნავს, "ჯერ არაა ეს პატარა ბრძოლა ბოლომდე მიყვანილი".
"უკან დაიხიეს ჯერ სიტყვით. პირველი მოსმენით მიღებული კანონის "გაწვევა" არ არსებობს. სიტყვაზე კიდევ არ ვენდობით. ამ ხალხმა, ხუნდაძეების და დაჩიბერაიების თამადობით პროპორციულზე გადაგვაგდო.
ამიტომ საქმით უნდა აჩვენო "გაწვევა". ანუ დააყენო მეორე მოსმენით კენჭისყრაზე და ჩააგდო. ეგ იქნება საქმე. მერე ისევ შეუძლიათ შემობრუნება, განა არ იკადრებენ, მაგრამ ახლა "გაწვევა" იქნება ეს. პ.ს. და ყველა დაკავებული უპირობოდ უნდა გაუშვან“ - წერს კაპანაძე.
ცნობისთვის, დღეს „ქართული ოცნების“ პოლიტიკური საბჭოს, "ხალხის ძალისა" და საპარლამენტო უმრავლესობის გადაწყვეტილებას გავრცელდა, სადაც აღნიშნავენ, რომ „ყოველგვარი დათქმის გარეშე გაიწვევენ მათ მიერ მხარდაჭერილ კანონპროექტს“.
მიიღეთ ეს კანონი თორემ საქართველო გაივსება მოღალატეებით და კიდე ერთი რამ. ამ ჟჟჟურნალისტებს სიტყვა მოლოტოვის კოქტეილი არ ასწავლეს? თუ ცეცხლს ვერ ხედავდნენ ერთი არ დასცდენიათ მოლოტოვის კოქტეილი იხმარა მომიტინგეებმაო.