კახა კალაძემ ტრადიციულად შობა-ახალი წლის დადგომა მშობლიურ ქალაქს საზეიმო კონცერტით მიულოცა, მაგრამ მთავარი ამბავი სამტრედიელებისთვის ერთი გაბედნიერებული ოჯახის ისტორია აღმოჩნდა.
თბილისის მერმა კონცერტზე მყოფ ჭაფოძეების ოჯახს სამტრედიაში, ერთ-ერთ ქუაჩაზე მდებარე სახლი საჩუქრად გადასცა, რითაც მათი ოცწლიანი უსახლკარობა დასრულდა.
"არ ვიცი ეს სიხარული როგორ გამოვხატო, ნამდვილი ახალი წელი დაუდგა ჩემს ოჯახს. სახლი 20 წლის წინ, სამკურნალოდ გავყიდეთ. ძალიან გვიჭირდა უსახლკარობა, ხან სად ვაფარებდით თავს, ხან სად. მადლობა კახის ამხელა ბედნიერება რომ მოგვანიჭა“, - განაცხადა ამირან ჭაფოძემ.
მე კი ზესტაფონში დედის ბინა გამისხვისა მერიამ. ვბრძოლობ აგერ ერთი წელი გავიდა და ჯერ ვერაფერი გავახერხ. პატრონი თუ არა გყავს კანონი ფეხებზე კიდიატ ზესტაფონის მერიაში. თანაც იმდენი აუღიატ რომ ბიჭი ვინც ბინაში ყავტ ჩაწერილი დარწმუნებულია რომ ბინა მისია ვერც ადვოკატმა ვერ გააგებინა რომ ბინა მას არ ეკუთვნის ვერ დაარწმუნა რომ კანონით ბინა შვილებს ეკუტვნის. მერიის გამგებელი კი იცინის კვდება სიცილიტ.
ეკა კვალიაშვილს არ გააგებინოთ, თორემ გადაირევა. თუმცა მაგას სამტრედიაში კი არა, ვაკეში უნდა ალბათ სახლი.