დედაქალაქის მთავარი დღესასწაული - "თბილისობა 2022" პირველ და 2 ოქტომბერს მრავალფეროვანი პროგრამით აღინიშნება. დღეს, თბილისის ძველ ქუჩებში დედაქალაქის მერი, მეუღლესთან და შვილებთან ერთად გამოჩნდა.
ფოტოებზე ჩანს უმრავლესობის თავჯდომარე ირაკლი კობახიძე, რომელიც თავის ვაჟებთან ერთად თბილისის ქუჩებში სეირნობს. ცნობილია, რომ დედაქალაქის მერის დიზაინერი მეუღლე განსაკუთრებულ ყურადღებას აქცევს ჩაცმულობას. ამჯერადაც ყურადრება ანუკი არეშიძის „ლუქმა“ მიიქცია. ამჯერად არჩევანი ნათელ ფერებზე გააკეთა და ქვედაბოლო მეუღლის შარფს შეუხამა.
ფოტო: გიორგი ნიკოლიშვილი, ინტერპრესნიუსი
ღმერთი სასტიკად დაგსჯით რაც ქვეყანას გაუკეთეთ! ამან თავისი ძმის დასახსნელად ფული არ გადაიხადა, ქვეყანას აგიშენებთ?! კობახა???? ასევე სამარცხვინო... და ყველა. ბიძოს თითის ტკაცუნზე მოცეკვავე "კაცები" გადაუყრის ფულს და ძაღლი რომ ძვალის დანახვაზე აყეფდება და დუჟი მოუვა ასე დარბიან! რა შვილები უნდა გაზარდოთ თქვე არაკაცებო!
სამი მილიონი დაიხარჯაო ამ თანხით რამდენ ლტოლვილისთვის შეიძლებოდა ბინის ყიდვა ისე ეს ჩემზე კარგად იციან მარა ამ დროს ტყდება მაყუთი და ამას გამაზავენ