გიორგი შაქარაშვილის მკვლელობაში მსჯავრდებულ ზ.ხ.-ს მამამ, თამაზ ხომასურიძემ, ხონის ფსიქიატრიული დაწესებულება დატოვა
ფეხბურთელ გიორგი შაქარაშვილის მკვლელობაში მსჯავრდებული არასრულწლოვნის, ზ.ხ.-ს მამამ, თამაზ ხომასურიძემ, ხონის ფსიქიატრიული დაწესებულება ერთწლიანი იძულებითი მკურნალობის შემდეგ დატოვა.
ლევან სამხარაულის სახელობის ექსპერტიზის ეროვნული ბიუროს ფსიქიატრიულ-ფსიქოლოგიური ექსპერტიზის დასკვნის თანახმად, რომელიც გასულ წელს გაიცა, თამაზ ხომასურიძე შეურაცხადად იქნა ცნობილი. აღნიშნული დასკვნის საფუძველზე, სახელმწიფო ბრალდებამ სასამართლოს თამაზ ხომასურიძის მიმართ სისხლისსამართლებრივი დევნის შეწყვეტის მოთხოვნით მიმართა. აღნიშნულის შემდეგ, ის იძულებით მკურნალობაზე აკადემიკოს ნანეიშვილის სახელობის სამედიცინო დაწესებულებაში გადაიყვანეს, რომელიც ხონის რაიონის სოფელ ქუტირში მდებარეობს.
ცნობისთვის, თამაზ ხომასურიძეს ცრუ ჩვენების მიცემას, მტკიცებულებების ფალსიფიკაციას, მუქარასა და სასჯელაღსრულების დაწესებულების რეჟიმის ინსპექტორზე თავდასხმას ედავებოდნენ.
ტტ
თქვენ ხო აზრზე არ ხართ რამდენი შეურაცხადი დადის გარეთ.
nia
რატომ გამოუშვეს ჯერ ემკურნალათ.