ბოლოს და ბოლოს, იქნებ ჩამოყალიბდეთ, გუშინ საქართველოს ათიათასობით მოქალაქემ რომ დაიკავა რუსთაველის გამზირი, თქვენი იყო ეს ხალხი თუ „ნაციონალური მოძრაობის“? ძალიან აჭრილი ხართ „მესიჯბოქსში“, - ასე მიმართა პარტია “ლელოს“ წევრმა, ანა ნაცვლიშვილმა პარლამენტის პლენარულ სხდომაზე უმრავლესობის წევრებს.
მისი შეფასებით, საცოდავი და უბადრუკია ხელისუფლების განცხადებები თითქოს გუშინდელი აქცია „შინ ევროპისკენ“ ოპოზიციის მიერ იყო ორგანიზებული.
"გუშინ ამბობდით, რომ „ნაცების“ აქცია არისო, მერე ზოგმა ისიც თქვა, რუსების აქცია არისო, რომ დაინახეთ ასიათასობით ადამიანი გამოსული, ახლა აღარ იცით რა ქნათ და ჩვენია ეს ხალხი, ჩვენი მხარდამჭერებიც იქ იყვნენო.
ეს ხალხია საქართველოს ევროპელი მოქალაქეები - მათ გუშინ თქვეს, რომ სახელმწიფო არის მოქალაქე. თითოეული მოქალაქე ხდება ამ ქვეყნის ლიდერი, იღებს პასუხისმგებლობას თავის ქვეყანაზე, რომ ის ივლის წინ და ვერავინ შეძლებს გადააგდოს ევროპული, მშვიდობიანი და დემოკრატიული გზიდან.
აი, ეს გითხრეს გუშინ საქართველოს მოქალაქეებმა. ამ მოქალაქეებს უპირისპირდებით თქვენ თქვენი საცოდავი და უბადრუკი „მესიჯბოქსით“ დღეს. პირველად ვხედავ ასე ცხადად, რას ნიშნავს ქართული გამოთქმა, „შიშს დიდი თვალები აქვსო“- დიდი თვალები აქვს და მტრედივით ჟღურტული სცოდნია შეშინებულ ადამიანებს: დავსხდეთ ერთად, ვიაროთ წინ, არ გვინდა პოლარიზება, ვწეროთ რეფორმები, რას აკეთებდით მთელი 1 წელი?!“- მიმართა ნაცვლიშვილმა უმრავლესობას.
ქქლბატონ ანნას!
თუ წაიკითხავთ დს პასუხს გამცემთ მადლობელი დაგრჩებით.
უკაცრავად და თქვენ ის თავდაცვის მინისტრის მოადგილე არ იყავით ,,ტინიკოსთან,, სამედიცინო პერსონალს ხელფასები რომ დააკელით, სადღაც 200 ლარამდე. ახლა გამოდიხარ და ბრტყელ-ბრტყელი სიტყვებით ჭკუას არიგებთ ხალხს. და მთელი სადაქალოთი რომ გაავსეთ წამყვანი თანამდებობები
ეს ახალგაზრდა გოგო, მოუმწიფებელი პოლიტიკოსთა სიაში ჩაეწერა. რატომ კნავის ვერ გავიგე. რას აწვება? ხალხი ოპოზიციის მხარდასაჭერად მივიდაო? არა ანუშკა ასე არ არის . ჯერ ჩამოყალიბდი ისეავლე პოლიტიკა და მერე გააკეთე თამაში გამოსვლები. დღეს 85 % უნდა ევროკავშირი და ეს იყო მიზეზი გამოსვლის . ხალხი არ გამოსულა მწვალებლების და შენი შეფების მხარდასაჭერად, ეს უნდა მიხვდე. ამაზრზენია როცა ადამიანი აკეთებს განცხადებას და არ ესმის მისი არსი. რისი იმედით ხართ? უნდა არყიოთ ქვეყანა? სანამ მესამე და წესიერი ძალა არ გამოჩნდება ოცნება იქნება და შენი მევახშე უფროსობა ვერ გაგილავდება. ისეთმა უნდა აგინოს ახლანდელი მთავრობა , ვისაც ქვეყნისთვის გულით სიკეთე უკეთებია. თქვენ იცით რა არის ქველმოქმედება? გთხოვთ ასეავლოთ თქვენს შეფებს.