"ეს "ქართული ოცნების“ პარტიული ღონისძიება არ არის და მასში მონაწილეობას არ მივიღებთ" - გია ცაგარეიშვილი სალომე ზურაბიშვილის მიერ დაანონსებულ აქციაზე
პრეზიდენტის მიერ გახმოვანებული აქცია, ეს პრეზიდენტის მიერ ორგანიზებული აქციაა - ეს „ქართული ოცნების“ პარტიული ღონისძიება არ არის და მასში მონაწილეობას არ მივიღებთ, - აღნიშნულის შესახებ პარლამენტის ფრაქცია „ქართული ოცნების“ თავმჯდომარის მოადგილემ გია ცაგარეიშვილმა განაცხადა და აქვე დასძინა, რომ ასეთია პარტიის პოზიცია.
ცაგარეიშვილის თქმით, ახლა ხელისუფლების მთავარი ფუნქციაა, როგორც 16 ივნისის, ასევე 20 ივნისის აქციებზე საზოგადოებრივი წესრიგის დაცვა უზრუნველყოს და სრული მობილიზება მოხდეს იმისთვის, რომ ქვეყანამ ევროკავშირის წევრობის კანდიდატობაზე დადებითი გადაწყვეტილება მიიღოს.
როგორც ცაგარეიშვილმა აღნიშნა, ნებისმიერ ადამიანს, ნებისმიერ პარტიას, მათ შორის პრეზიდენტს აქციის გამართვის და მოწოდებით გამოსვლის უფლება აქვთ, თუმცა რაც შეეხება “ქართულ ოცნებას“, პარტია მასში მონაწილეობას არ მიიღებს.
„ვფიქრობთ, ახლა, ამ ეტაპზე, როცა უკრაინაში მიმდინარე მოვლენების ფონზე ვითარება რთულია, მასობრივი მსვლელობებისა და აქციების დრო არ იყო. ასევე მოგახსენებთ, რომ „ქართულმა ოცნებამ“ სწორედ ევროპული და ევროატლანტიკური ღირებულებების მხარდაჭერისთვის აქცია ორი წლის წინ ჩაატარა, რომელსაც 100 ათასზე მეტი ჩვენი თანამოქალაქე ესწრებოდა. ჩვენთვის ამგვარი აქციების ჩატარება ახალი არ არის. ჩვენ ეს ყველაფერი დავაფიქსირეთ - დავაფიქსირეთ მრავალმხრივად, გადავიტანეთ კონსტიტუციაში, რათა ჩვენი ქვეყნის ევროპული პერსპექტივა უფრო ხელშესახები ყოფილიყო“, - განაცხადა გია ცაგარეიშვილმა.
ისტორიის მაგალითზე კიევის იქნება რუსეთი , თუ მოსკოვიის, ის მაინც რუსეთი იქნება ! ეგ უდიდესი გობია და მასთან მისაჯდომად ირჯებიან შინ და გარეთ კანდიდატები ! არ იცის ბევრმა , რომ "კაპიტალი" მარქსს მისმა ალალმა მამიდაშვილმა , როტშილდმა ჯერ გერმანიის მერე რუსეთის იმპერიის დასამხობად და მერე გასაძარცვად დაუკვეთა, გელფანდმა ეს "გაშიფრა" და დაასწრო-ლენინის ხელით ჩამოაგდო ნიკოლოზი , მაგრამ ვერ შეაფასა ძმაკაცი, ლენინმა ის გადააგდო, ფული არ აშოვნინა , ამიტომაც გელფანდმა კაპლანს მისი მოკვლა დაუკვეთა , გადარჩა , მაგრამ ცეტკინი და ლიკბნეხტი ვერ გადარჩნენ, თავად გელფანდ პარვუსიც მუცელს გადაყვა, მართლა, ღორმუცელობისაგან 200 კილო გახდა და საკუთარ ქონში ჩაიხრჩო 54 წლის ასაკში, იყო არქიმილიარდერი , სოციალდემოკრატიის მამა , აქ მთავარია , რომ ეს ძალა დაკვეთით შექმნილია , არანაირი პროლეტარიატის დაცვა და მისი გაბედნიერება არავის ქონია მიზნად ! რაც მიზნად არავისა აქვს, არც სრულდება, ესაა ისტორიის გაკვეთილი, სკოლაში კი არ ასწავლიან , ნეტავ რათა ? იმათა, რომ გასული საუკუნის ოთხმოცდაათიანი წლების გარიჟრაჟზე სსრ კ-ში საბჭოთა აგრესიული კომუნიზმის საბოლოოდ აშენების ცრუ იდეის მზე ჩაესვენა სკკპ-ს უმაღლესი ეშელონის ხელით, ხალხს მონაწილეობა არ მიუღია ამ კრახში , შეცდნენ, უნდა მიეღოთ მესაფლავის როლში ! აი, იმ სკკპ აქტივის ნარჩენია საქართველოს ნაცქოცმოქკავშირი - ნეოკომკავშირი, რომელმაც მსოფლიო პოლიტიკის ისტორიაში პირველად საქართველოში , რჯული და ფერი შეიცვალა და მის მიერვე დანგრეული კაპიტალიზმის აშენებას და მისი მშენებელი კერძო მესაკუთრეების დახვრეტის ნაცვლად, მათი უფლებების დაცვას შეუდგა ( დანაჩანგლით შეაიარაღა), ხოლო მათი ოფისის პარტაპარატი დღეს ნაცმოს და ქოცების ბირთვია ! ნარჩენები ევროპული საქართველოა და მეორე ნარჩენს რა ქვია არ მახსოვს , მგონი თავად ნაცმოა ისევ სახელად თუ გირჩი ქვია , იმდენი სატელიტი ნაცქოცებს ყავთ , ვეღარ ვარჩევ ერთმანეთისაგან !
იონა
ნავებს ოცნება მირჩევნია, მაგრამ ამ კაცს რომ ვუყურებ, მაგის ცოდვით ვიწვი. მოწოლილი გრძნობებისგან სულ ხმა უთრთის.